• 2018-08-02

Jazzowe Nowe Fale nad Wisłą

Od 9 do 12 sierpnia w nadwiślańskim Babim Lecie i Powidokach usłyszeć będzie można współczesną muzykę jazzową i około-jazzową zagraną przez wykonawców docenianych nie tylko w kraju, ale i na świecie. Po raz pierwszy odbędzie się festiwal Nowe Fale.

Nowe Fale (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowe Fale (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie festiwalu Nowe Fale znaleźli się mistrz Jazzowych skrzypiec – Michał Urbaniak razem z zespołem P.Unity. W duecie wystąpią: chuligan fortepianu Piotr Orzechowski (Pianohooligan) oraz nazywany nową nadzieją jazzu Kuba Więcek.

Posłuchać będzie można także znakomitej saksofonistki Aliny Mleczko z projektem Trans Fusion, klarnecisty i kompozytora Pawła Szamburskiego oraz inspiracji prosto ze Skandynawii, w wykonaniu duetu I love my mother. Zaprezentuje się również projekt z kompozycjami autorskimi, z pogranicza jazzu, improwizacji oraz klasycznej muzyki współczesnej, czyli Franek Pospieszalski Sekstet.

Michał Urbaniak, Nowe Fale, fot. B. Maciejewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Urbaniak, Nowe Fale, fot. B. Maciejewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jako Komisja Klubowa od lat staramy się wprowadzać na warszawską scenę nowe, nietypowe i atrakcyjne działania artystyczne. W tym roku postanowiliśmy pokazać nadwiślańskim gościom połączenie artystyczne, które w ostatnich latach zostało nawiązane pomiędzy warszawską i kopenhaską sceną muzyczną. Wyjątkowe kompozycje powstałe dzięki wzajemnym inspiracjom to wspaniałe przeżycie dźwiękowe. Przełamując bariery i trudności, oferujemy bezpłatny udział widzów, po to by każdy mógł w pełni skorzystać z naszej muzycznej, nadwiślańskiej oferty. – Julia Zakrzewska-Górska, organizatorka festiwalu Nowe Fale.

Nowe Fale
Od 9 do 12 sierpnia 2018 roku
Warszawa

Komentarze wyłączone.