• 2018-08-02

Gdy rzeczy stają się miejscem

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza 31 sierpnia na wernisaż wystawy prac Konrada Juścińskiego – Gdy rzeczy stają się miejscem. Ekspozycję można oglądać do 9 października.

Konrad Juściński, „Gdy rzeczy stają się miejscem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konrad Juściński, „Gdy rzeczy stają się miejscem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Interesują mnie kwestie związane z zagadnieniem pustki, zmiany, przejścia i atrofii. Zastanawiają mnie możliwości jakie wynikają z jednoczesnego trwania pomiędzy tym co jest, a tym czego nie ma. Przestrzeń, przejście, zanik, materia organiczna oraz ciało, to elementy jakie często używam w moich pracach. Ważnym aspektem jest dla mnie możliwość zauważenia drobnych fenomenów i wydobycie ich na światło. Dzięki temu mogą one na chwilę trwać w „miejscu bezpiecznym” bez jakiejkolwiek potrzeby zakotwiczenia na stałe w materii. – Konrad Juściński

Konrad Juściński – artysta sztuk wizualnych. Urodzony w Gorzowie Wlkp. Aktualnie mieszka i pracuje w Poznaniu. W 2014 roku obronił doktorat na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie studiował i w 2002 roku otrzymał dyplom na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. W latach 2003-2005 był asystentem profesora Jana Berdyszaka w pracowni Rzeźby i Otoczenia w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się problemami przestrzeni, obiektu, obrazu oraz działa jako performer. Jest adiunktem w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz nauczycielem w Liceum Plastycznym w Poznaniu. Współpracuje także z Muzeum Narodowym w Poznaniu gdzie prowadzi warsztaty i wykłady o sztuce współczesnej. W swoich pracach podejmuje refleksję nad takimi problemami jak: organiczność, miejsce bezpieczne, utopia, kontemplacja zmiany, wybór, przestrzenie nieoczywiste oraz inwersja.

Konrad Juściński, Gdy rzeczy stają się miejscem
Wernisaż: 31 sierpnia 2018 roku
Od 31 sierpnia do 9 października 2018 roku
Miejski Ośrodek Sztuki, Gorzów Wielkopolski 

Komentarze wyłączone.

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR