• 2018-08-02

Ara Malikian główną gwiazdą Festiwalu Warszawa Singera

2 września na otwartym, finałowym koncercie w Warszawie wystąpi gwiazda XV. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera – Ara Malikian. To skrzypek i kompozytor, charyzmatyczny, nieprzewidywalny i jedyny w swojej ekspresji. Wraz z profesjonalnym zespołem muzyków wykona światowe arcydzieła Vivaldego, Mozarta, Paganiniego i innych wielkich kompozytorów, kultowe przeboje Led Zeppelin, Jimmiego Hendrixa i Davida Bowie w oryginalnych interpretacjach oraz własne kompozycje.

Ara Malikian (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ara Malikian (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawska publiczność będzie mogła cieszyć się nie tylko koncertem instrumentalnym, ale uczestniczyć we wspaniałym widowisku z jaskrawymi kostiumami i żywiołową choreografią. Koncerty Malikiana to przełamanie szablonu, brak granic i ram, emocje na żywo i humor, a wszystko połączone jest z unikatową techniką gry na skrzypcach, która nie pozostawia obojętnym nawet najbardziej doświadczonego widza.

Ara Malikian jest laureatem wielu prestiżowych nagród, otrzymał także nominację do Latin Grammy Awards. W przeszłości był pierwszym skrzypkiem w orkiestrze Teatru Królewskiego w Madrycie. Wyróżnia się wśród innych muzyków mistrzowskim i niepowtarzalnym wykonaniem zarówno muzyki klasycznej, jak i autorskich kompozycji, odzwierciedlających kulturę Bliskiego Wschodu, Europy Środkowej, Argentyny i Hiszpanii. Artysta daje około trzystu koncertów rocznie na całym świecie. Występował z prestiżowym orkiestrami, m. in. z orkiestrami symfonicznymi z Japonii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, z orkiestrami kameralnymi ze Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, z Armeńską Narodową Orkiestrą Filharmoniczną i wieloma innymi. Jego muzyka była prezentowana w ponad czterdziestu krajach całego świata. Muzyk jest także znany ze współpracy z wielką kinematografią. Malikian jest między innymi autorem ścieżek dźwiękowych cenionych w Polsce filmów Almodovara – Porozmawiaj z nią i Złe wychowanie.

Ara Malikian (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ara Malikian (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera to wielodniowe święto muzyki, teatru, literatury i tańca. To uznana już marka kulturalna Stolicy. W tym roku Festiwal maszczególny, jubileuszowy charakter – odbywa się po raz piętnasty, Fundacja Shalom, organizator Festiwalu świętuje trzydziestolecie, a Gołda Tencer – pomysłodawca, dyrektorartystyczny i dusza wydarzenia obchodzi pięćdziesięciolecie pracy twórczej. Ta potrójna jubileuszowość powoduje, że jest to szczególna, wyjątkowo bogata i wyjątkowo międzynarodowa edycja wydarzenia. Przybywają gwiazdy z Izraela, USA, Niemiec, Francji, Danii, Belgii, Finlandii, Hiszpanii, Japonii. Wystąpią także znani i cenieni artyści polscy.

Koncert Ary Malikiana
XV. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
2 września 2018 roku
Warszawa

Komentarze wyłączone.