Muzyczne wystawy towarzyszące OFF festiwalowi

Podziemny strumień jest próbą przełożenia emocji towarzyszącym słuchaniu muzyki na sztukę i eksperymenty audio-wizualne. 15 artystów biorących udział w wystawie podeszło do tematu w sposób indywidualny i autorski. Postawy fanowskie zostaną skonfrontowane z ironicznym podejściem do materii muzyki. Eksperymenty dźwiękowe, surrealistyczne malarstwo, realistyczne sceny i abstrakcyjne formy graficzne pokażą różnorodne spektrum przekładu sfery audio na aspekty wizualne.

„Podziemny strumień” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Podziemny strumień” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie dowiemy się jakich zespołów fanem jest Wilhelm Sasnal? Jak można połączyć Krzyk Edvarda Muncha z Davidem Bowie? Jak wyglądają muzyczne wcielenia krakowskiej grupy Potencja? Co muzyka metalowa zostawiła w duszach Marka Rachwalika i Maćka Cholewy? Co wspólnego według Miłosza Wnukowskiego mają sceny upodlenia się na scenie z pieskami kiwającymi głowami? Jak można zobrazować improwizację? Jakie dźwięki wydają retorta znaleziona w Bieszczadach? Jak można pokazać symulację? Na wszystkie pytanie odpowiedzi znajdziecie na wystawie w Rondzie Sztuki od 2 do 26 sierpnia.

Artyści: Wilhelm Sasnal, Przemek Matecki, Bartosz Kokosiński, POTENCJA (Karolina Jabłońska, Tomek Kręcicki, Cyryl Polaczek), Natalia Bażowska, Daria Malicka, Miłosz Wnukowski, Marek Rachwalik, Natalia Rybka, Mateusz Kokot, Izabela Łęska, Gabriela Palicka, Bartek Buczek, Dominik Ritszel, Maciej Cholewa

„tajny projekt” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„tajny projekt” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak przełożyć język muzyki na interaktywne instalacje? W jaki sposób pokazać stany emocjonalne wywołane przez dźwięki za pomocą światła? Czy sprzęt AGD ma swój gust muzyczny? W jaki sposób zakłócenia spowodowane przez muzykę mogą spowodować wyłom w naszych przyzwyczajeniach poznawczych? Tajny projekt jest off/ dziwna rzecz to podręczny zestaw eksperymentów na przecięciu sztuk wizualnych i nowych mediów badających nasze podejście do sfery audio. Przewrotne, zabawne i nieoczywiste instalacje zanurzone są w nowej technologii, ale posiłkują się także analogowymi obiektami, które zmieniają swoją pierwotną funkcję i zaczynają żyć nowym życiem.

Technologia w służbie sztuki. Glitch art. Tajemnice procesów zachodzących w naszym mózgu reagujących na muzykę. Wakacyjna przygoda w krainie interaktywności.

Artyści: Kacper Mutke, Michał Urbański

Podziemny strumień
Kurator: Adrian Chorębała
Aranżacja wystawy: WZORRO Design
Projekt plakatu: Patryk Mogilnicki
Od 2 do 26 sierpnia 2018 roku
Rondo Sztuki Galeria ASP w Katowicach

tajny_projekt jest OFF // dziwna_rzecz
Kurator: Adrian Chorębała
Od 2 do 27 sierpnia 2018 roku
Rondo Sztuki Galeria ASP w Katowicach

Komentarze wyłączone.