• 2018-08-01

Scena letnia w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na letni cykl koncertów.  W każdą niedzielę na plenerowej scenie NCK wystąpią zespoły z bardzo różnych muzycznych światów – od jazzu, przez rock, aż do hip-hopu. Scenę Letnią zakończy 26 sierpnia koncert Kapeli Hanki Wójciak, zespołu prezentującego muzykę folkową z elementami muzyki orientalnej, celtyckiej i polskiej. Pierwszy występ zespołu Szpilersi czyli Decó, Panda i DJ Sad Man, 5 sierpnia.

Scena letnia w NCK (źródło: materiały prasowe organizatora)

Scena letnia w NCK (źródło: materiały prasowe organizatora)

5 sierpnia wystąpi zespół Szpilersi czyli Decó, Panda i DJ Sad Man. Nazwa jest wariacją niemieckiego słowa „spielen” – grać, Szpilersi czyli po prostu gracze, grajkowie. Na swoim koncie mają trzy albumy: zdecydowanie, Luźna Szpilerka mixtape oraz Akaizm. 20 sierpnia odbędzie się premiera ich najnowszego albumu Boom Bengers. Grają muzykę opartą na samplach, wzbogaconą instrumentami, inspirowaną szeroko pojętym old school hip hopem. Głównym twórcą jest Decó, większość podkładów jest produkowanych przez niego, następnie są one brane przez cały zespół na „warsztat” i dopieszczane. Jest on również autorem wszystkich tekstów. Często podczas produkcji muzycznych współpracują z zaprzyjaźnionymi muzykami. Na swoim koncie mają m.in. dwukrotny występ na legendarnym festiwalu Hip Hop Kemp oraz supporty przed takimi wykonawcami jak OSTR, Pokahontaz, Sensi, Skorup, Bu, Metrowy, Buka, Kękę, Jamal, Ra The Rugged Man. Zespół założony w 2012 roku, w Krakowie, składa się z 3 osób: Decó – bboy, mc, beatmaker, Panda – perkusja oraz Dj Sad Man – gramofony.

Szpilersi czyli Decó, Panda i DJ Sad Man,Scena letnia w NCK (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szpilersi czyli Decó, Panda i DJ Sad Man,Scena letnia w NCK (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Route 66 zaprasza na swój występ 12 sierpnia. Route 66 Cover Band gra znane polskie przeboje oraz najpopularniejsze zagraniczne hity. Energia, charyzma i profesjonalizm to jego znaki rozpoznawcze. Zespół posiada bogate doświadczenie sceniczne, studyjne i telewizyjne, aktualnie pracuje nad pierwszym autorskim materiałem.

Kapela Hanki Wójciak, Scena letnia w NCK (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kapela Hanki Wójciak, Scena letnia w NCK (źródło: materiały prasowe organizatora)

19 sierpnia odbędzię się Kenny James Show. Artysta rozpoczął karierę na Wschodnim Wybrzeżu i zadebiutował w słynnym na całym świecie Teatrze Apollo w Nowym Jorku w wieku dziewięciu lat. Występował w jazzowych klubach muzycznych w Connecticut i Los Angeles, na swoim koncie ma wiele wyróżnień na międzynarodowych festiwalach muzycznych między innymi w Polsce, Finlandii, Rumunii i Indonezji.

Route 66, Scena Letnia w NCK (źródło: materiały prasowe organizatora)

Route 66, Scena Letnia w NCK (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl letnich koncertów zakończy 26 sierpnia Kapela Hanki Wójciak. Zespół w swych utworach wykorzystuje elementy improwizacji, tworząc muzykę bliską melodiom ludowym i tanecznym. W swoich tekstach Hanka Wójciak opisuje współczesny świat, wykorzystując przy tym słownictwo z gwar góralskich i liczne archaizmy.
Hanka Wójciak  – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości  Korowód, Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind. W Radiu Kraków prowadzi audycję Wieczór Panieński poświęconą piosence literackiej, a w TVP Kraków – odcinki specjalne programu Pod Tatrami poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem. Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, z którą wydała dwie autorskie płyty: Znachorka (2014) i Zasłona (2017).

Scena Letnia w NCK
Od 5 do 26 sierpnia 2018 roku
Narodowe centrum Kultury w Krakowie

Komentarze wyłączone.