Konferencja Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje

Ogólnopolska Konferencja SBP z cyklu Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje odbędzie się  od 25 do 26 października 2018 roku w Warszawie.

„Biblioteka XXI wieku - nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje. IV edycja. 10 lat po Kielcach, kilka lat po Poznaniu… czy to już koniec epoki wielkich gmachów bibliotecznych?

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, we współpracy z Biblioteką Główną Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszają na konferencję poświęconą wykorzystaniu przestrzeni bibliotecznej. Będzie to IV edycja konferencji pt.: Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje.

W tym roku mija 25 lat od konkursu na nowy gmach BUW, 20 lat od otwarcia nowego gmachu Biblioteki Śląskiej, 17 lat od zakończenia rozbudowy Biblioteki Jagiellońskiej, 5 lat od otwarcia nowego gmachu Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego – czy to już koniec epoki wielkich i monumentalnych gmachów bibliotecznych? Czy nasi czytelnicy z ośrodków naukowych i akademickich potrzebują już wyłącznie przestrzeni wirtualnej? A co z przestrzenią małych bibliotek publicznych i szkolnych – jak je wspomóc, aby nadal mogły być lokalnymi centrami edukacji i kultury?

Na te i inne pytania uczestnicy będą szukać odpowiedzi podczas spotkania w Warszawie w dniach od 25 do 26 października, w nowej siedzibie Biblioteki Głównej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Oprócz pogłębienia wiedzy na temat najnowszych realizacji budownictwa bibliotecznego, w tym dotyczących bibliotek medycznych, które wcześniej nie były prezentowane, konferencja służyć będzie inspirowaniu działań, by biblioteki stawały się coraz bardziej otwarte, atrakcyjne, wielofunkcyjne, o wyższym standardzie obsługi czytelniczej.

Na konferencję organizatorzy zapraszają  dyrektorów i menadżerów bibliotek zainteresowanych problematyką projektowania nowych i modernizacji starych budynków bibliotecznych oraz bibliotekarzy i specjalistów IT, którzy na co dzień pracują z problemem połączenia przestrzeni realnej i wirtualnej i zorganizowania – w obu tych światach  – ciekawej i komplementarnej oferty dla użytkowników.

W programie dwudniowej konferencji przewidziano pięć sesji tematycznych:

1. Od świątyni wiedzy do pałacu otwartego dla wszystkich
2. Jak zmieniają się akademickie biblioteki medyczne?
3. Jak zmieniają się biblioteki szkolne i pedagogiczne?
4. Biblioteki publiczne – lokalne centra kultury
5. Funkcjonalność przestrzeni bibliotecznej

Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje
Od 25 do 26 października 2018 roku
Biblioteka Główna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Warszawa

Komentarze wyłączone.