• 2018-08-01

Koncerty w ArtCafe Barakah

Chochla literacka, Folk Session, Rytmiczna Barakah, dla tych, którzy lubią uczęszczać regularnie na spotkania z muzyką, albo też gościnne występy zespołów High Horse i Dżaman organizuje w sierpniu i wrześniu ArtCafe Barakah w Krakowie.

ArtCafe Barakah, „Folk Session” (źródło: materiały prasowe organizatora)

ArtCafe Barakah, „Folk Session” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jam z przytupem, czyli Folk Session  to najstarsza z imprez muzycznych odbywających się ArtCafe Barakah. To jedyny w Krakowie otwarty i przyjazny jam session w klimatach etno- folkowych. Przeznaczony jest dla muzyków, grajków, wielbicieli dobrej muzyki i tych, którzy lubią dźwięki z Polski przeplatane z bałkańskimi, ukraińskimi, muzyką wschodu, Afryki i innych kultur… Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu.

ArtCafe Barakah, „Chochla literacka”(źródło: materiały prasowe organizatora)

ArtCafe Barakah, „Chochla literacka”(źródło: materiały prasowe organizatora)

Rytmiczna Barakah to warsztaty bębniarskie połączone z jam session, przeznaczone dla bębniarzy, niezależnie od stylów i instrumentów. Jeśli więc: czerpiecie przyjemność z grania na bębnie albo po prostu lubicie tego słuchać, posiadacie djembe, dununbe, sangban, kenkeni, cajon, darbukę, riqq, daff, ghaval, kandżirę, tablę, pandeiro, surdo, caixę, repkę czy tamborim, a nawet kartale, sagaty czy grzechotkę, macie etniczny instrument nieperkusyjny: kalimbę, didgeridoo, korę, balafon, bansuri czy cały komplet gamelanowy.

Chochla Literacka została stworzona przez trójkę chłopaków, których w grupę literacką połączyła praca nad projektem Teatru Barakah – Noce Waniliowych Myszy . Chochla Literacka to nie tylko spotkanie z literaturą, to także bratanie się z muzyką, a każda z imprez kończy się widowiskowym jam session.

ArtCafe Barakah, „Rytmiczna Barakah” (źródło: materiały prasowe organizatora)

ArtCafe Barakah, „Rytmiczna Barakah” (źródło: materiały prasowe organizatora)

High Horse powstał w lipcu 2013 roku w krwawoczerwonym wnętrzu krakowskiego Savant Studio. Zespół od samego początku podążał rock&rollową ścieżką, łącząc wyraziste gitarowe riffy z mieniącym się emocjami wokalem, nie bojąc się grunge&owej melancholii, stadionowego patosu ani nieskrępowanej improwizacji. Piotr Stelmach zakwalifikował High Horse do Warsaw Orlen Marathon Jam Session, a dwa utwory grupy (1931 i Slide) zostały wyemitowane w audycji W tonacji Trójki. Koncert 8 września.

22 września wystąpi Tomasz Dżaman. Podczas swoich występów gra na gitarze oraz śpiewa, aranżując muzykę na żywo za pomocą loop station, procesora pogłosowego czy też elektronicznego smyczka(e-bow). Obecnie przygotowuje się do nagrań studyjnych kilku swoich autorskich kawałków, a w niedalekiej przyszłości pierwszego longplaya.

27 września zagra Budokan Boys oraz Missing Organs (USA). Duet gitara i saksofon, który brzmi jak DAF spotykający się z Residents. Pochodzą z Nowego Orleanu (USA), mieszkają w Wiedniu (Austria), grają – jak to określają – dziwny syntetyczny pop. Missing Organs to muzyczny projekt Tristana Batha z Austrii, który nie tylko gra, ale też komponuje i pisze, m.in. do znanego brytyjskiego miesięcznika muzycznego „The Wire”. Wygodne tony z lekko zamglonymi elementami tworzą sumę dźwięków pełną wewnętrznych bitew.

Koncerty w ArtCafe Barakah 
sierpień, wrzesień 2018 roku
ArtCafe Barakah, Kraków

Komentarze wyłączone.