Jakie są najwygodniejsze formy pożyczania pieniędzy?

Uwzględniając wszelkie kwestie związane z pożyczaniem pieniędzy, należy zauważyć że Polacy należą do narodów stosunkowo chętnie pożyczających pieniądze i korzystających z możliwości, które daje obecnie dobra koniunktura w sektorze bankowym. Na czym polega ta dobra passa i z czym się wiązać może w przyszłości to, że tak chętnie bierzemy kredyty gotówkowe? Postaramy się to wszystko sprawdzić.

(źródło: materiały reklamodawcy)

(źródło: materiały reklamodawcy)

Od kogo najczęściej pożyczamy?

Wciąż bardzo popularne są kredyty bankowe, w tym karty kredytowe oraz pożyczki w instytucjach parabankowych. Niemniej jednak udział w pożyczkach rodzinnych, czy też w obrębie swoich znajomych jest także znaczący, co przekłada się na wciąż mocno ograniczone zaufanie do instytucji finansowych – szczególnie banków. Najmocniej zadłużeni rzecz jasna jesteśmy w segmencie takich produktów jak:

  • pożyczki gotówkowe,
  • kredyty hipoteczne,
  • leasing,
  • umowy cywilno-prawne ( w tym pożyczki z parabanków)
  • zadłużenie z tytułu niezapłaconych zobowiązań finansowych.

Polska gospodarka jest obecnie w bardzo dobrym stanie, co wynika przede wszystkim z rekordowo niskich stóp procentowych. Od 2011 roku stopy pozostają na minimalnym poziomie i należy się spodziewać z pewnością istotnej korekty na stopach procentowych, szczególnie w obrębie WIBOR-u. Należy więc rozsądnie podchodzić do decydowania się na wieloletnie i kosztowne kredyty hipoteczne, które to w chwili obecnej mogą być bardzo opłacalne, jednakowoż nie wiadomo, z jaką rzeczywistością przyjdzie się zderzyć za kilka lat.

Czy umiemy pożyczać z głową?

Wciąż w Polsce kredyty gotówkowe są brane dość nieodpowiedzialne. Życie ponad stan jest strasznie popularne i świadczą o tym wybujałe wskaźniki konsumpcji, które wręcz szaleją i pobijają kolejne rekordy z lat ubiegłych. Polacy powinni dokładnie przemyśleć swoją strategię gospodarowania finansami oraz winni postarać się w racjonalny sposób podejść do kwestii oszczędzania oraz zadłużania się. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości. Poprzez racjonalne pożyczanie i oszczędzanie jesteśmy w stanie żyć wygodnie i stale gromadzić kapitał. Opracowane przy współpracy z https://ocenbank.pl/

Komentarze wyłączone.