Urban Forms Festiwal

Urban Forms Festival 2018 potrwa jeszcze do niedzieli 29 lipca. W tym roku własnie w  lipcu – a nie tak jak zazwyczaj we wrześniu – w Łodzi pojawią się pierwsze murale 3D i nowe wielkoformatowe malowidła.

„Urban Forms Festiwal” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Urban Forms Festiwal” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do udziału w Festiwalu organizatorzy zaprosili aż pięciu znakomitych twórców, którzy na różne sposoby eksperymentują z iluzją oraz bawią się formą i kolorem. Prócz tego Festiwal stanowić będzie okazję dla studentów i absolwentów łódzkiej ASP do zaprezentowania swych dzieł w formie galerii sztuki w podziemnych przejściach wokół Atlas Areny. (Barbara Olejarczyk, Agnieszka Krzak, Maszka Magdalena, Anna Kobryń, André Gomes, Martyn Gill, Adam Szczęsny, Waleczko Olga). Otwarcie galerii nastąpi 29 lipca, w dniu koncertu zespołu Scorpions. Działaniem z pogranicza wprowadzania sztuki w miejska przestrzeń będzie pomalowanie tramwaju udostępnionego przez MPK. Zrobią to student ASP Martyn Gill oraz młodzi łódzcy artyści Adam Szczęsny i Gu-Tang Clan.

Jak co roku w ramach Festiwalu zorganizowano też dodatkowe atrakcje. W dniach 20-29 lipca odbędą się zajęcia Weź street-art na warsztat, a na zakończenie  będzie można wybrać się na wspólną wycieczkę szlakiem nowopowstałych murali.
Zadanie Urban Forms Festival 2018. Przestrzeń i Miejsce jest dofinansowane przez Miasto Łódź.

Urban Forms Festiwal
Od 20 do 29 lipca 2018 roku
Łódź

Komentarze wyłączone.