New Music Quartet

Już dzisiaj w ramach IX Festiwalu Muzyki Kameralnej w Urlach, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury, odbędzie się koncert grupy New Music Quartet.

New Music Quartet (źródło: materiały prasowe organizatora)

New Music Quartet (źródło: materiały prasowe organizatora)

New Music Quartet powstał w 2016 roku i postrzegany jest jako jeden z najbardziej obiecujących kwartetów smyczkowych młodego pokolenia. Zespół tworzą studentki i absolwentki Akademii Muzycznych w Polsce: Katarzyna Gluza – skrzypce, Paulina Marcisz – skrzypce, Karolina Orsik-Sauter – altówka oraz Dominika Szczypka – wiolonczela.

Kwartet jest laureatem I Nagrody oraz trzech Nagród Specjalnych na II Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2017), Förderpreis i Bärenreiter Urtext Preis na X Franz Schubert and Modern Music Chamber Music Competition in Graz (2018) oraz tytułu Wicemistrza w Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (2016). Mimo krótkiej działalności kwartet ma na swoim koncie liczne sukcesy w zakresie popularyzacji muzyki kameralnej. Zespół wystąpił na festiwalach takich, jak ProQuartet, Quatuors a Bordeaux (Francja), Zeist Music Days (Holandia), Jenuesses Musicales Chamber Music Campus (Niemcy), Musethica (Hiszpania), Oko nigdy nie śpi, Fonomo Music&Film Festival i Sztuka w Gryfie, Bydgoski Festiwal Nauk, Wrzesień kobiet (Polska)

New Music Quartet jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu Młoda Polska (2018), prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz miasta Bielsko-Białej. Ponadto występował w siedzibie NOSPR w Katowicach, Bibliotece Polskiej w Paryżu, Filharmonii Krakowskiej, Colegio Educación Especial Rincón de Goya w Saragossie (Hiszpania), Kerkzaal Museum De Hermitage w Amsterdamie, Moravian Church w Zeist (Holandia) czy Toscansaal w Rezydencji Biskupiej w Wurzburgu (Niemcy).

W programie koncertu: A. Panufnik, K. Penderecki, K. Szymanowski.

New Music Quartet
28 lipca 2018 roku, godz. 18.00
Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej
Urle, ul. Piękna 8

Komentarze wyłączone.