• 2018-07-28

Kombi i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

24 sierpnia w Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie odbędzie się koncert jednego z najbardziej znanych polskich zespołów – Kombi. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje Sławomira Łosowskiego, inspirowane prl-owską rzeczywistością oraz walką o wolność.

Kombi, fot. Krzysztof Nowosielski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kombi, fot. Krzysztof Nowosielski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tym razem oryginalne i niepowtarzalnie brzmiące syntezatory Sławka Łosowskiego nabiorą zupełnie nowych barw dzięki nowym, symfonicznym aranżacjom Pawła Maślanki, koncertmistrza i skrzypka Orkiestry Symfonicznej. Ponadczasowe przeboje zespołu jak Nietykalni – skamieniałe zło, Słodkiego miłego życia czy Nowe Narodziny zostaną wykonane z udziałem szczecińskich Filharmoników. Skład artystów celowo został złożony z osób poruszających się po różnych płaszczyznach artystycznych i operujących odmienną estetyką. Łącznie na scenie pojawi się ponad 40 artystów.

Od zawsze mam poczucie wdzięczności do poprzednich pokoleń rodaków za dzisiejszą Polskę; zarówno do tych, którzy w walce oddali swoje życie za nią, jak i tych, którzy skazani na poniewierkę i życie w nędzy, nosili w sercu marzenie o wolnej Ojczyźnie, bez chłodu, głodu i bicia. Czuję się zobowiązany do pamięci o nich. Dlatego dzisiaj, w niepodległej Polsce, gdy w pełni korzystam z wolności i nikt mi nie mówi, jak mam żyć i co mam grać, chciałbym w szczególny sposób uczcić 100- lecie odzyskania niepodległości i zagrać specjalnie przygotowany koncert zespołu KOMBI z orkiestrą symfoniczną, dedykowany Niepodległej. – Sławomir Łosowski, kompozytor

Kombi, fot. Jacek Kołakowski (źródło: materiały prasowe organizatora)
Kombi, fot. Jacek Kołakowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kombi to zespół wielkich przebojów o ponad 40-letniej historii. Od początku swojego istnienia niezmiennie prowadzony przez założyciela, klawiszowca i lidera Sławomira Łosowskiego. Oryginalne brzmienie jego kultowych syntezatorów fascynuje publiczność i jest znakiem rozpoznawczym zespołu. W dorobku zespołu jest wiele albumów, singli oraz nagrań radiowych i telewizyjnych. Zespół zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i za granicą. Uczestniczył w wielu festiwalach, wielkich koncertach, programach telewizyjnych i radiowych. Muzyka Kombi wykorzystana została w wielu polskich filmach i w telewizyjnych widowiskach baletowych. Poza piosenkami zespół Kombi zasłynął muzyką instrumentalną i jest jedynym polskim zespołem mającym w swoim dorobku utwory instrumentalne, które gościły na listach przebojów zdominowanych przez piosenki.

Kombi i Symfoniczna Filharmonia Szczecińska
24 sierpnia 2018 roku
Symfoniczna Filharmonia Szczecińska

Komentarze wyłączone.