• 2018-07-27

Sierpniowa miłość w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego

31 lipca o godzinie 20.30 na placu Krasińskich, Stołeczna Estrada zaprasza na koncert – Sierpniowa miłość. Widowisko oparte jest na losach żołnierek i żołnierzy AK, którzy postanowili pobrać się w trudnym czasie powstania. Słowa przysięgi małżeńskiej „ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci” – wybrzmiewały wówczas z całą mocą.

„Sierpniowa miłość”(źródło: materiały prasowe organizatora)

„Sierpniowa miłość”(źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert opowiada o prawdziwych historiach ślubów powstańczych, którym towarzyszyła radość, nadzieja oraz piosenki dające otuchę i poczucie wspólnoty. Wiele z tych utworów, mimo upływających lat, brzmi z niezwykłą mocą, nadal wzruszają i przywołują wspomnienia. Usłyszymy m.in. Marsz Mokotowa, To ostatnia niedziela, Warszawo ma, w brawurowych wykonaniach gwiazd polskiej sceny muzycznej – Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady.

Za scenariusz koncertu odpowiadają Krzysztof Dudek i Joanna Majorkiewicz. Reżyserem wydarzenia jest Bolesław Pawica. Oprawa multimedialna widowiska oparta będzie na historii małżeństw powstańczych opowiedzianych w filmie dokumentalnym Żółta bluzka ze spadochronu (wersja angielska – Epidemia Miłości). Na ekranie prezentowane będą fragmenty filmu przedstawiające historie małżeństw od momentu poznania się aż do chwili obecnej. Poszczególne fragmenty z wypowiedziami bohaterów przeplatane będą utworami muzycznymi.

Wystąpią: Monika Dryl, Natalia Grosiak, Magdalena Kumorek, Kacper Kuszewski, Renata Przemyk, Natalia Szroeder, Sławek Uniatowski, Agnieszka Wilczyńska, Łukasz Zagrobelny Mateusz Ziółko, Lesław Żurek oraz Orkiestra Grzegorza Urbana.

Koncert Sierpniowa miłość
31 lipca 2018 roku, godz. 20.30
Stołeczna Estrada, Warszawa

Komentarze wyłączone.