• 2018-07-27

Nowe live video zespołu SALK

Zespół SALK  zaprezentował live video do najnowszej piosenki pod tytułem Hercules. Utwór zapowiada drugi album, który zespół zaplanował na przyszły rok.

Zespół „SALK”, Hercules (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Zespół „SALK”, Hercules (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Piosenka Hercules stanowi przedsmak nowego materiału, którego wydanie zespół zapowiada na rok 2019. „Jest to utwór z rodziny herosowatych, z rzędu technowatych, z rodzaju niedokońcasmutnych” – tak w charakterystyczny dla zespołu sposób, została zdefiniowana piosenka na profilu SALK. W tworzeniu piosenki wzięli udział wszyscy członkowie zespołu. Autorami muzyki są: Michał Sarapata, Mateusz Sarapata i Marcela Rybska, a słowa napisał Kamil Kwidziński – manager.


SALK (Selkie And the Lighthouse Keepers) rozpoczęli działalność w 2015 roku Krakowie. Nazwa zespołu powstała na bazie inspiracji animacją Song of the Sea i mitologią celtycką. SALK to połączenie instrumentów tradycyjnych z nowoczesnymi brzmieniami, w którym słowo pisane wchodzi w pełną symbiozę z dźwiękiem. Zespół może poszczycić się wygraną w konkursach, organizowanych przez Skoda Auto Muzyka i Radio Kraków. W roku 2016 roku wystąpił podczas 53. KFPP w Opolu, gdzie został uznany za jedną z najciekawszych propozycji wśród Debiutów. Występował także podczas: Open’er Festival, OFF Festival, Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, Spring Break Festival, SeaZone, Soundrive Festival. Ma za sobą również trasę koncertową na Islandii. W 2017 roku, w wytwórni Nextpop, ukazał się debiutancki album SALK  pt. Matronika.

Hercules, zespół SALK
Premiera: 20 lipca 2018 roku

Komentarze wyłączone.