Lodzer projekt – architektoniczne warsztaty dla dużych i małych

Lodzer-projekt – architektoniczne warsztaty dla dużych i małych to propozycja przygotowana przez Łódzki Detal dla Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w ramach cyklu Łódzkie detale przemysłowe.

„Łódzkie detale przemysłowe” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Łódzkie detale przemysłowe” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W toku warsztatów przyjrzymy się łódzkim fabrykom, a także willom, pałacom i kamienicom najznamienitszych kupieckich i przemysłowych rodów. Zainspirowani mrowiem szczegółów zaprojektujemy własne rezydencje, starając się, by ich fasady wyrażały kluczowe informacje o nas i lodzer-biznesie, który prowadzimy lub planujemy prowadzić. Warsztaty opierają się na technikach kolażowych i są skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do dyspozycji uczestników będą zdjęcia, grafiki oraz materiały plastyczne, pozwalające stworzyć i udekorować własny budynek.

Na projekt Łódzkie detale przemysłowe składają się wycieczki, warsztaty, wykład i folder prezentujące najciekawsze detale architektoniczne związane z przemysłową historią miasta. Czółenka tkackie, tryby, elementy maszyn parowych sąsiadują w Łodzi z postaciami kowali, hutników, a nawet… kariatydą z gwintownicą do rur. Udział w działaniach jest bezpłatny dzięki wsparciu Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Foldery prezentujące całą detalową trasę wraz z opisem można nieodpłatnie otrzymać w Białej Fabryce i Łódzkiej Informacji Turystycznej (ul. Piotrkowska 28).
Zapisy prowadzi Centralne Muzeum Włókiennictwa

Lodzer projekt – architektoniczne warsztaty dla dużych i małych
28 lipca 2018 roku, godz. 13.00-14.30
25 sierpnia 2018 roku, godz. 13.00-14.30
20 października 2018 roku, godz. 13.00-14.30
24 listopada 2018 roku, godz. 13.00-14.30
Łódzki detal
Łódź

Komentarze wyłączone.