• 2018-07-27

10. Festiwal Narracje w Oliwie

10. edycja Festiwalu Narracje, organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej i Gdańską Galerię Miejską, odbędzie się 16 i 17 listopada 2018 w Oliwie. Znane są pierwsze nazwiska twórców, których artystyczne instalacje i interwencje ożywią dzielnicę w myśl cytatu Rainera Marii Rilkego „Słońca w ciszy były jak wielki śpiew w zenicie”.

Dominika Olszowy, Wanda Wanton, Festiwal „Narracje” w Oliwie, fot. Bogna Kociumbas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dominika Olszowy, Wanda Wanton, Festiwal „Narracje” w Oliwie, fot. Bogna Kociumbas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł tegorocznych Narracji, Słońca w ciszy były jak wielki śpiew w zenicie,jest cytatem z wiersza Rainera Rilkego z 1898 roku. Zakończenie utworu, z którego pochodzi przywołany fragment, powstało w Parku Oliwskim, gdzie natchniony pięknem letniej przyrody poeta napisał go wspólnie ze swoją przyjaciółką Lou Andreas-Salomé. Feeria barw, bogactwo życia, przepych willowej dzielnicy od wieków urzekają przybyszów i stanowią dumę jej mieszkańców. Wraz z artystami Narracji odwiedzimy Oliwę w dwa listopadowe wieczory, gdy z drzew opadną już liście, a słońce przesłonią gęste chmury.

Narracje od 2009 roku eksplorują nowe miejskie wątki i historie. Artystyczne interwencje w przestrzeni publicznej dzielnic Gdańska nadają codziennym miejscom nowy kontekst i pozwalają odkryć je ponownie. Festiwal odbywa się jesienią, kiedy większość działań kulturalnych wkracza do galerii i instytucji. Narracje dają powód, by w dwa listopadowe wieczory wyjść z domu i odkrywać miasto na nowo.

Artyści zaproszeni do współpracy w wyniku open-call: Elvin Flamingo, Indrė Liškauskaitė (Litwa), Łukasz Radziszewski, Maciej Salamon oraz Piotr Zamojski.

Festiwal Narracje
Od 16 do 17 listopada 2018 roku
Instytut Kultury Miejskiej, Gdańska Galeria Miejska
Oliwa

Komentarze wyłączone.

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR