• 2018-07-27

Nieśmiertelność z wosku

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na ekspozycję Antoniny Konopelskiej, która odbędzie się w ramach projektu Kadry pod napięciem.

Antonina Konopelska, „The Wax of Poland” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Antonina Konopelska, „The Wax of Poland” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spójrzmy na galerię postaci w cyklu The Wax of Poland Antoniny Konopelskiej – skąd my ich znamy? Jedno pewne – dostąpili zaszczytu odtworzenia w wosku i innych materiach, dających złudzenie obcowania z żywym człowiekiem, więc na pewno musieli dokonać czegoś imponującego, wsławić się czymś niezwykłym.

Tylko… czy na pewno? Żyjemy w czasach, gdy każdy może stać się celebrytą i wzbudzić zainteresowanie tłumów. Często nie trzeba wiele, żeby zyskać popularność – niekiedy wystarcza udział w popularnym programie (w tradycyjnych mediach bądź cyfrowych), gdzie liczy się sama obecność – bez względu na to, czy popis okaże się rewelacją czy też totalnym obciachem…

(fragment tekstu Moniki Małkowskiej)

Antonina Konopelska – urodziła się w 1990 roku. Zasadą jej artystycznych eksperymentów jest kontakt z drugim człowiekiem. Posługuje się fotografią i video. Testuje rolę dźwięku i muzyki. Absolwentka Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej – Kowalni – Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP /2016/. Doktorantka ASP w Katowicach.

Antonina Konopelska. Nieśmiertelność z wosku
Kuratorka wystawy: Monika Małkowska
Od 3 sierpnia do 31 października 2018 roku
Wernisaż: 3 sierpnia 2018 roku, godz. 14.00
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu

Komentarze wyłączone.