• 2018-07-27

Alicja po drugiej stronie lustra w Teatrze Animacji

4 i 5 sierpnia w Teatrze Animacji w Poznaniu gościnnie wystąpi Teatr Papahema ze spektaklem Alicja po drugiej stronie lustra w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

„Alicja po drugiej stronie lustra”, reż. Przemysła Juszczak,Teatr Paphema, fot. Katarzyna Chmura (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Alicja po drugiej stronie lustra”, reż. Przemysła Juszczak,Teatr Paphema, fot. Katarzyna Chmura (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji. Świat po drugiej stronie lustra zamieszkują niezwykłe postaci, będące wynaturzonym uosobieniem postaw, z którymi dziecko musi nauczyć się konfrontować. Spotkania z nimi zmuszają dziewczynkę do udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”. Pełen humoru spektakl, operując środkami teatru formy, oddaje niezwykłość świata wykreowanego przez Lewisa Carrolla. Do wizyty po drugiej stronie lustra zachęcamy również dorosłych, dla których będzie ona szansą na powrót do czasów dzieciństwa.

Teatr Papahema został założony przez absolwentów kierunku aktorskiego na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. W skład zespołu wchodzą: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski i Mateusz Trzmiel. Alicja po drugiej stronie lustra jest ich piątym spektaklem. Marzą o możliwości realizacji swoich pomysłów łączących środki teatru formy z teatrem aktorskim, dobrą literaturę ze współczesną wrażliwością i poczucie humoru z refleksją na temat kondycji człowieka.

Alicja po drugiej stronie lustra, reż. Przemysław Jaszczak
4 i 5 sierpnia 2018 roku, godz. 11.00 i 17.00
Teatr Animacji w Poznaniu

Komentarze wyłączone.