Kultura zmienia świat na lepsze. Konkurs filmowy

Fundacja Legalna Kultura i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłaszają konkurs filmowy, który promuje uczciwe korzystanie z kultury jako jeden z fundamentów funkcjonowania w cyfrowym świecie. Zainspiruj się historią braci Lumière i nakręć spot o uczciwości w kulturze. Na autorów najciekawszych minutowych filmów czekają nagrody finansowe oraz możliwość zdobycia nowych doświadczeń na profesjonalnym planie filmowym. Termin zgłaszania filmów upływa 13 września.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kultura zmienia świat i ludzi na lepsze. Jednak dziś sama potrzebuje wsparcia, zwłaszcza w rzeczywistości opanowanej przez technologie cyfrowe. Korzystają z nich nie tylko uczciwi ludzie, ale także ci, którzy zarabiają na twórczości innych w nieuczciwy sposób. Zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest wskazywanie właściwych postaw uczestnictwa w kulturze i promocja czerpania z niej wyłącznie z legalnych źródeł – dla dobra twórców, ale też słuchaczy, czytelników i widzów.

By wziąć udział w konkursie, nie trzeba być profesjonalnym twórcą. Spot można zrealizować przy użyciu kamery, telefonu komórkowego lub przygotować animację. Liczą się kreatywność oraz umiejętność dotarcia z przekazem do odbiorcy i skłonienia go do refleksji. Jedynym ograniczeniem jest czas: spot może trwać maksymalnie minutę. Wbrew pozorom to bardzo dużo. Tyle trwał film braci Lumière Wyjście robotników z fabryki, którego premierę w 1895 uważa się za początek historii kina.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Młodej Gali Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 21 września 2018 roku.

Kultura zmienia świat na lepsze. Konkurs Filmowy
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Termin zgłoszeń: do 13 września 2018 roku
Fundacja Legalna Kultura

Komentarze wyłączone.