• 2018-07-26

KAMP! z nową płytą i trasą koncertową

Po prawie trzech latach od ostatniego albumu KAMP! powraca 17 września z nową płytą. Prezentuje również pierwszy singiel Don’t Clap Hands. Dodatkowo – zespół wyrusza na jesieni w trasę koncertową, aby w 12 miastach zaprezentować na żywo świeży materiał.

KAMP!, „Don’t Clap Hands” (źródło: materiały prasowe)

KAMP!, „Don’t Clap Hands” (źródło: materiały prasowe)

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, autorzy remiksów dla Brodki czy Dawida Podsiadło oraz hymnu Męskiego Grania 2017. W 2012 roku ukazał się ich debiutancki album o prostym tytule KAMP!, który do tej pory sprzedał się w nakładzie blisko 12 tysięcy egzemplarzy. Równocześnie z sukcesem na rodzimym rynku, przyszedł sukces za granicą. Drugi album zespołu pt. Orneta pojawił się pod koniec 2015 roku i był krążkiem tanecznym, kontemplacyjnym, melancholijnym i porywającym jednocześnie. 2 lata później muzycy z KAMP! nagrywali z cenionym producentem Bartoszem Dziedzicem, czego efektem są utwory Deny i Turn My Back On You.

Teraz KAMP! powracają z trzecim, studyjnym albumem. Jak opowiada Radek,  producent zespołu:

Don’t Clap Hands to połączenie melodyjności i piosenkowości debiutanckiego albumu, z bardziej elektronicznym podejściem znanym z Ornety. Nowa płyta będzie rozpięta między tropikaliami DJ Snake’a, a miękkim techno rodem z Kompakt Records.

Materiał z nadchodzącej płyty KAMP! będzie można usłyszeć przedpremierowo podczas festiwalu Audioriver, Kraków Live Festival czy Up To Date w Białymstoku.

Po premierze nowej płyty zaplanowana jest trasa koncertowa zespołu o nazwie Don’t Clap Hands, która obejmie najważniejsze polskie miasta. Koncerty organizowane przez agencję Follow The Step będą zupełnie nowym otwarciem KAMP!.

KAMP!, „Don’t Clap Hands”
Premiera: 17 września 2018 roku
Wydawnictwo AGORA

Komentarze wyłączone.