• 2018-07-26

Frazy. Festiwal Słowa w piosence

Tegoroczny Festiwal Słowa w piosence Frazy odbędzie się w Poznaniu od 2 do 6 listopada. W tym roku hasłem Fraz jest Polska. Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną koncerty i spektakle muzyczne, łączące tradycję romantyczną z najważniejszymi zjawiskami piosenki autorskiej oraz tekstami współczesnych twórców.

Frazy. Festiwal Słowa w piosence (źródło: materiały prasowe organizatora)

4. Frazy. Festiwal Słowa w piosence (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jednym z najważniejszych punktów festiwalu jest Ogólnopolski konkurs piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego. Na zgłoszenia od solistów i zespołów czekamy do 7 października. Finaliści zaprezentują swoje piosenki przed jury podczas otwartych dla publiczności przesłuchań 3 listopada, a zwycięzców będzie można posłuchać podczas wieczornego koncertu laureatów. Nagroda główna tegorocznej edycji to 10 tysięcy złotych, druga nagroda: 5 tysięcy złotych, trzecia nagroda: 3 tysiące złotych.

Wydarzeniom koncertowym towarzyszyć będzie program dla dzieci (3 listopada) , a 5 i 6 listopada, w Collegium Maius odbędzie się konferencja naukowa Polska w piosence (1989-2018), podczas której filolodzy i kulturoznawcy opowiedzą o przemianach w Polsce i ich odbiciu w formach i treści piosenek ostatnich trzydziestu lat.

4. Frazy. Festiwal Słowa w piosence
Od 2 do 6 listopada 2018 roku
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu

Komentarze wyłączone.