Droga Pana Cogito – nowy cykl w radiowej Czwórce

Czwórka – Polskie Radio  uczci rok poświęcony autorowi poetyckiego tomiku Pan Cogito cyklem reportaży  Beaty Kwiatkowskiej  –  Droga Pana Cogito. Pierwsza część cyklu już 26 lipca.

„Droga Pana Cogito”, cykl radiowy w Czwórce (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Droga Pana Cogito”, cykl radiowy w Czwórce (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podróże były pasją Herberta. Wiedeń, Francja, Anglia, Włochy, Holandia i Belgia, ale także Nowy Jork, czy  Los Angeles – to miejsca, w których bywał i tworzył. W dźwiękowych opowieściach pokażemy polskie miasta z perspektywy Pana Cogito. W Krakowie Zbigniew Herbert studiował ekonomię, uczęszczał na wykłady na ASP oraz rozpoczął studia prawnicze. Kontynuował je w Toruniu, gdzie do dziś krążą legendy o akademiku, w którym mieszkał. Także w Toruniu studiował filozofię. Od 1948 mieszkał w Sopocie, gdzie pracował w różnych miejscach i zawodach, między innymi w banku. Pracował także w Muzeum Okręgowym, jako nauczyciel w podstawówce. Zarabiał sporządzając bibliografie, kwerendy biblioteczne, od 1952 roku był płatnym krwiodawcą. Warszawa, Sopot, Toruń, Kraków – w tych miastach „krążył” Pan Cogito i przecinały się jego drogi.

Pierwszy reportaż w cyklu Droga Pana Cogito zostanie wyemitowany w czwartek 26 lipca o godz. 21.15 przed 20. rocznicą śmierci Zbigniewa Herberta, a ostatni w okolicy 94. rocznicy urodzin poety.

Droga Pana Cogito, cykl radiowy 
Od 26 lipca 2018 roku
Czwórka – Polskie Radio

Komentarze wyłączone.