Designerskie wanny z najnowszych kolekcji

Czym powinna charakteryzować się wymarzona łazienka? Najkorzystniejsze jest z pewnością połączenie estetyki z funkcjonalnością, a obecny wybór asortymentu dla salonu kąpielowego daje duże pole do popisu. Bardzo ważnym punktem tej przestrzeni jest wanna, decydująca o jej stylistyce. A oferta rynkowa tego elementu wyposażenia jest wyjątkowo urozmaicona.

(źródło: materiał reklamodawcy)

(źródło: materiał reklamodawcy)

Postaw na prostotę

Łazienka powinna zapewniać nam przede wszystkim komfort, zarówno ten oparty na funkcjonalności, jak i wizualny. Obecnie widoczna jest tendencja do upraszczania poszczególnych elementów wnętrza, które przede wszystkim rozpowszechnił model skandynawski. Białe, sterylne przestrzenie o geometrycznych kształtach bardzo często dominują w domach lub mieszkaniach utrzymanych w nowoczesnej konwencji. Aczkolwiek prosta, nie narzucająca się forma wanny będzie pasowała do każdego wnętrza, także tego tradycyjnego.

Kształty tej części łazienkowego asortymentu są bardzo zróżnicowane, od prostokątnych, okrągłych po narożne. Ważne, by model odpowiadał wielkości i charakterowi wnętrza. Wanny prostokątne to najbardziej klasyczne rozwiązanie o zdecydowanie funkcjonalnym zastosowaniu, gdyż można je zamontować praktycznie w każdej łazience. Komfort kąpieli zapewnia odpowiednio wyprofilowane oparcie, a jej długość można dopasować do wzrostu domowników.

Luksusowy akcent

Jeśli pragniesz wprowadzić do wnętrza Twojej łazienki szczyptę elegancji i szyku, wybierz wanny wolnostojące. Oferta rynkowa jest bardzo urozmaicona, dlatego można wręcz przebierać w modelach i wybrać ten najkorzystniejszy dla naszego wnętrza. Niejedna kobieta pragnie zorganizować sobie salon kąpielowy, który stanie się jej przystanią relaksu czy wręcz prywatnym SPA.

Można zdecydować się na wannę wolnostojącą prostokątną oraz taką o obłych kształtach. Zdarzają się również wersje asymetryczne, które zapewniają aranżacji awangardowy rys, a także inne, wyposażone w nóżki, odwołujące się do klasyki w stylu retro. Ponadto, wanny tego typu występują w rozmaitych wariantach kolorystycznych i wzorniczych. Postęp technologiczny sprawia, że możliwości dekoracyjnych jest coraz więcej, a do niedawna nietuzinkowe projekty stają się wręcz popularnymi trendami.

Chociaż nadal najpopularniejszym kolorem jest biel, coraz częściej pojawiają się warianty w innych barwach. Najczęściej kolor wprowadzany jest na zewnątrz, natomiast misa pozostaje biała. W ofercie dostępnej na rynku jest coraz więcej odcieni: pasteli, błękitu, zieleni czy różu. Nadal popularne są stonowane szarości, a także wysublimowana czerń. Inną opcją, nadal kontrowersyjną, jest tekstylne obicie.

Wprowadź efekt wow”

Teraz z łatwością wyróżnić się nietypową aranżacją łazienki, nie będzie to skomplikowane zadanie ze względu na bardzo szeroką ofertę asortymentu. Wszelkie dodatki i nietypowe szczegóły mogą sprawić, że wnętrze wręcz ożyje. Ciekawa ceramika występuje w różnych wariantach i rozmiarach, a o wysokiej jakości produktu świadczy gładka powierzchnia oraz solidne wykończenie.

Jeśli nie chcesz powielać schematów, zainwestuj w oryginalną wannę i zaskocz wyjątkowym designem! O popularności prostych aranżacji nie trzeba przypominać, ale bardzo często niezobowiązujące akcenty o nieszablonowym kształcie i kolorze mogą nadać przestrzeni ciekawego charakteru. Wanny mogą zachować swoją gładką biel i wyróżniać się nietypową formą lub odwrotnie – zachować tradycyjny kształt, lecz zyskać ekstrawaganckie ornamenty i kolor. Na rynku dostępne są dość dyskusyjne wersje szklane, zapewniające krystaliczną przejrzystość, a także te podświetlane, zapewniające prawdziwy efekt „wow”.

Czy kąpiel w takich wannach może być równie ekscytująca, co ich wygląd? Przy doborze tego elementu wyposażenia należy pamiętać, by ciekawy projekt szedł w parze z wygodą użytkowania. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa, lecz nie zapominaj, że łazienka powinna zachować swoją funkcjonalność i higienę, gdyż jest to pomieszczenie z którego korzysta się codziennie.

 

Komentarze wyłączone.