Centralny Plac Zabaw w Lublinie

Jeśli ktoś narzeka na wakacyjną nudę w mieście, to na pewno nie w Lublinie. Już 28 lipca startuje Centralny Plac Zabaw – wyjątkowa przestrzeń stworzona do nietuzinkowych działań artystycznych i edukacyjnych.

Letni Konkurs Tańca w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie, fot. Malina Łukasiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letni Konkurs Tańca w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie, fot. Malina Łukasiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku projekt rozpoczyna zupełnie nowy rozdział. Centralny Plac Zabaw to przestrzeń na świeżym powietrzu, która ciągle będzie się zmieniać dzięki artystom różnych dziedzin sztuki i animatorom. Na Placu będzie można odpocząć, spotkać się ze znajomymi i poznać ludzi, którzy pomogą odkryć nowe pasje. Każdy może skorzystać z pokazów, warsztatów, projekcji, koncertów i imprez dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

CPZ 2018 Start!

Na dobry początek, 28 lipca odbędą się m.in. zajęcia z projektowania naklejek oraz warsztaty z tworzenia mozaiki, które pozwolą rozwijać kreatywność i zainteresowania plastyczne. Na dzieci czekać będzie specjalnie przygotowana strefa, gdzie wezmą udział w szeregu edukacyjno-sprawnościowych zabaw. Muzyczna niespodzianka czeka w Wirydarzu Centrum Kultury. Sobotni wieczór to koncert zespołu Recycling Band – jedynego w Polsce grającego na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów.

5. Letni Konkurs Tańca

Jednym z głównych punktów programu CPZ będzie 5. Letni Konkurs Tańca (Summer Dance Contest, 11 sierpnia) – największa lubelska impreza taneczna o zasięgu ogólnokrajowym. Łączy w swojej idei progresywne i unikatowe podejście do konkursów tanecznych oraz kategorii konkursowych polegające m.in. na mieszaniu ze sobą różnych stylów tanecznych i muzycznych, tak aby nie ograniczać kreatywności i energii uczestników. Przewidziane są trzy kategorie muzyczne rozgrywane w trybie 2 vs 2: hip hop, funk i house. Za każdą kategorię odpowiadają najlepsi DJ-e: DJ Plash, Śniegu oraz gość specjalny z Paryża Didier Firmin (Tijo Aimé). Sędziować będą Ryfa Ri, Bboy Minigun, Adam CoJest i Tweetson Dragonball.

Komiks, street dance czy mozaika?

CPZ to łatwo dostępna alternatywa dla rutynowego spędzania wolnego czasu. W ciągu całego sierpnia będzie można wziąć udział w niesztampowych warsztatach, m.in. komiksu, animacji poklatkowej, składania lamp origami, kaligrafii dla dzieci i dorosłych, street dance, improwizacji teatralnej czy laboratorium dźwięku i zabawa kolorami. Seniorzy będą mogli wykazać się w Kabarecie Starszych Pań i Panów, a na miłośników historii i lokalnych tradycji czeka gra miejska. Lublin słynie ze sztukmistrzów, nie mogło więc zabraknąć warsztatów z ich udziałem.

Wieczorami w pełnym zieleni Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie rozbrzmiewać będzie muzyka, m.in. zespołów Ayarise, Sekta Denta czy Roux Spana Beat Trio lub podczas seansów filmowych z muzyką na żywo w wykonaniu grupy Czuła Obserwacja.

Centralny Plac Zabaw
Od 28 lipca do 2 września 2018 roku
Centrum Kultury w Lublinie

Komentarze wyłączone.