• 2018-07-26

3. edycja Konkursu Seiferta. Gwiazdami gali finałowej John Scofield i John Medeski

12 młodych skrzypków z 9 krajów, a w gronie jury takie tuzy wiolinistyki jazzowej jak Mark Feldman, Erik Friedlander, Dominique Pifarély i Michał Urbaniak – tak prezentować się będzie tegoroczna, trzecia już edycja Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta, który odbywać się będzie od 25 do 28 lipca w Lusławicach i Krakowie. Gwiazdami gali finałowej będą John Scofield i John Medeski.

John Scofield (źródło: materiały prasowe organizatora)

John Scofield (źródło: materiały prasowe organizatora)

W otwartych dla publiczności przesłuchaniach konkursowych wezmą udział: litewski skrzypek Tadas Dešukas, rumuński skrzypek i altowiolista George Dumitriu, pochodzący z Jordanii skrzypek Layth Sidiq, hiszpański skrzypek i altowiolista Francisco Palazón González, pochodzący z Niemiec, a na stałe mieszkający w USA altowiolista Benjamin “Benni” von
Gutzeit, wywodzący się z włosko-francuskiej rodziny, ale zamieszkujący również w USA skrzypek Mario Forte (laureat 3 nagrody Konkursu Seiferta w 2016 roku), polscy skrzypkowie Amalia Obrębowska i Marcin Hałat, francuska skrzypaczka Cécile Delzant, pochodzący również z Francji Youenn Rohaut, a także dwójka artystów z USA: wiolonczelista Greg Byers oraz skrzypek Gabriel Terracciano.

John Medeski, fot. Michael Bloom (źródło: materiały prasowe organizatora)

John Medeski, fot. Michael Bloom (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zwycięzców konkursu poznamy podczas koncertu galowego, który odbędzie się 28 lipca o godzinie 20.00 w Kijów.Centrum w Krakowie. Gwiazdami finałowej gali będą nie tylko zwycięzcy konkursu, ale również światowej sławy artyści: gitarzysta John Scofield oraz pianista John Medeski, którzy zagrają w towarzystwie Big Bandu Konglomerat pod dyrygenturą Nikoli Kołodziejczyka.

John Scofield (źródło: materiały prasowe organizatora)

John Scofield (źródło: materiały prasowe organizatora)

To niezwykłe wydarzenie i swoista klamra, bo przecież w 1978 r. w Nowym Jorku młody John Scofield nagrywał ze Zbigniewem Seifertem jego legendarną płytę Passion. Dziś, dokładnie 40 lat później Scofield pojawi się w Krakowie, by wraz z młodymi polskimi muzykami, członkami Big Bandu Konglomerat ponownie sięgnąć po kompozycje naszego genialnego skrzypka – Aneta Norek-Skrycka, prezes Fundacji im. Zbigniewa Seiferta, która organizuje konkurs.

3. edycja Konkursu Seiferta
Od 25 do 28 lipca 2018 roku
Seifert Competition
Kraków, Lusławice

Komentarze wyłączone.