Zgłoś się do Konkursu Fotografii Teatralnej

Do 30 września można zgłaszać prace fotograficzne do IV edycji Konkursu Fotografii Teatralnej, który organizowany jest od 2015 roku przez Instytut Teatralny w Warszawie.

IV Konkursu Fotografii Teatralnej (źródło: materiały prasowe organizatora)

IV Konkursu Fotografii Teatralnej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs Fotografii Teatralnej ma na celu propagowanie i rozwój sztuki fotografowania teatru oraz prezentację fotografii teatralnej, nie tylko jako formy dokumentowania i promowania procesu pracy teatralnej, ale także jako narzędzia współtworzenia znaczeń i sposobów odbioru dzieła i działalności twórczej. Uczestnikami konkursu mogą być zarówno artyści fotograficy, absolwenci wyższych szkół artystycznych, jak i amatorzy.

W konkursie do wygrania są dwie nagrody główne, po jednej w kategorii A – teatralne zdjęcie sezonu i B – zestaw dokumentacyjny z przedstawienia, w wysokości 20 000 zł brutto każda. Jury ma możliwość przyznawania wyróżnień lub nagród specjalnych.

Fotografia to medium, które najpiękniej i najpełniej oddaje ducha teatru. Ukazuje niepowtarzalny moment, emocje, plastykę spektaklu – wszystko to, czego nie sposób wyrazić słowami. To za pomocą fotografii teatr chroni się przed swoją śmiertelnością – pisała Magda Hueckel, tegoroczna przewodnicząca jury III edycji Konkursu Fotografii Teatralnej.

IV Konkurs Fotografii Teatralnej
Zgłoszenia do 30 września 2018 roku
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

Komentarze wyłączone.