• 2018-07-25

7 uczuć. Adaś Miauczyński powraca w najnowszym filmie Marka Koterskiego

Od 12 października w kinach długo wyczekiwana opowieść o życiu Adasia Miauczyńskiego w reżyserii Marka Koterskiego (twórcy takich produkcji jak: Dzień Świra i Baby są jakieś inne). Film został nominowany do Złotych Lwów 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Główne role zagrali Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz. W osadzie znaleźli się również m.in. Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała, Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz, Joanna Kulig, Łukasz Simlat, Edyta Herbuś, Magdalena Cielecka, Cezary Pazura i wielu innych artystów.

„7 uczuć”, reż. Marek Koterski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„7 uczuć”, reż. Marek Koterski (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Operatorem filmu 7 uczuć jest nagrodzony w Gdyni za Letnie przesilenie Jerzy Zieliński, który z Markiem Koterskim współpracował przy jego ostatnim filmie. Scenografia to dzieło Przemysława Kowalskiego (Dzień świra, Wszyscy jesteśmy Chrystusami), zaś kostiumy i charakteryzacja – Justyny Stolarz (Pitbull. Niebezpieczne kobiety, Służby specjalne) i Tomasza Matraszka (Ostatnia rodzina, Volta). Montażem zajmuje się również współpracująca na stałe z Markiem Koterskim – Ewa Smal.

7 uczuć, reż. Marek Koterski
Premiera: 12 października 2018 roku
Kino Świat

Komentarze wyłączone.