Zadie Smith – Widzi mi się

22 sierpnia ukaże się nowa książka autorki Białych Zębów. Widzi mi się Zadie Smith to zbiór esejów, który powstawał osiem lat. Przez ten czas świat zmienił swoje oblicze, a Zadie Smith z cenionej i nagradzanej brytyjskiej autorki stała się również osobą publiczną, wypowiadającą się w sprawach najistotniejszych, budzących emocje po obu stronach Atlantyku.

Zadie Smith, fot. Dominique Nabokov (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Zadie Smith, fot. Dominique Nabokov (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Głos autorki  dzielącej swoje życie między Londyn i Nowy Jork, jest ostry i autentyczny, a obok jej zdecydowanych poglądów nie sposób przejść obojętnie. Światopogląd pisarki poznajemy dzięki tekstom pisanym czasem z kpiną, czasem z oburzeniem, ale zawsze szczerze i poruszająco. Jej przenikliwe, świeże i ożywcze spojrzenie jest kluczem do zrozumienia współczesności.

Pożaru niepodobna gasić powietrzem. Ale nie sposób też walczyć o wolność, codo której zapomniało się, jak ją rozpoznawać. Eseje te ofiarowuję czytelnikom wciąż zaciekawionym tą wolnością – niech je wykorzystują, przerabiają, demontują, destruują albo ignorują – wedle własnego widzimisię.

– ze Wstępu

Zadie Smith, Widzi mi się
Premiera: 22 sierpnia 2018 roku
Wydawnictwo Znak

Komentarze wyłączone.