Letni spacer ze Stanisławem Bajem

Zapraszamy na spacery tematyczne z Muzeum Etnograficznym w Krakowie. W każdą sobotę lipca, bez względu na pogodę,  spotykamy się w wyznaczonym miejscu Krakowa i wspólnie wędrujemy.

Stanisław Baj, „Pracownia malarska” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stanisław Baj, „Pracownia malarska” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uczestnicy krążyć będą wokół tematu wody. Wody w mieście, w rzekach, infrastruktury wodnej, a nawet wody, której już nie ma. Organizatorzy zaprosili do współpracy wyjątkowe osoby. Każdy z prowadzących prezentuje inne podejście do tematu. W ramach wystawy czasowej Obojętnie, gdzie to jest na świecie. Stanisław Baj, malarz zapraszamy na nadwiślański spacer z artystą Stanisławem Bajem, połączony z krótkim plenerem malarskim nad Wisłą.

Start nastąpi w przestrzeni wystawy w Domu Esterki, ul. Krakowska 46. Następnie uczestnicy wyruszą nad rzekę, wyglądając zmroku. Po warsztatach, ok. godz. 21 odbędzie się koncert w gościnnych progach Stacji Wisła. Nabożne i świeckie pieśni kurpiowskie wykonają Adam Strug (śpiew) i Hipolit Woźniak (lira korbowa). Koncert jest wydarzeniem otwartym. Zaproszeni są wszyscy, nie tylko uczestnicy pleneru.
Stanisław Baj urodził się w 1953 roku we wsi Dołhobrody. Prowadzi Dyplomującą Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mieszka w Warszawie i w Dołhobrodach nad Bugiem. Tworzy ekspresyjne portrety i hipnotyzujące pejzaże, które od lat maluje nad brzegiem tej samej rzeki – bo lubi niespodzianki.

Wystąpią:
Adam Strug – śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, etnomuzykolog, scenarzysta filmów dokumentalnych, lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki, pomysłodawca zespołu śpiewaczego „Monodia Polska”.
Hipolit Woźniak – kompozytor, multiintrumentalista, śpiewak Monodii Polskiej – tym razem wydobędzie dźwięki z liry korbowej.

Nadwiślański spacer ze Stanisławem Bajem
28 lipca 2018 roku, godz. 19.00
Muzeum Etnograficzne w Krakowie
Miejsce spotkania: Dom Esterki, ul. Krakowska 46

Komentarze wyłączone.