• 2018-07-24

Niewarszawa w Teatrze WARSawy

W przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Pożar w burdelu i Teatr WARSawy zapraszają na spektakl muzyczny Niewarszawa – piosenki zaśpiewa Lena Piękniewska-Bem. Premiera odbędzie się 31 lipca w Teatrze WARSawy.

Lena Piękniewska-Bem, „Niewarszawa” (źródło: materiały prasowe teatru)

Lena Piękniewska-Bem, „Niewarszawa”, reż. Michał Walczak (źródło: materiały prasowe teatru)

Z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania nowo otwarte Muzeum Niewarszawy zaprasza na wernisaż wystawy poświęconej miastu, którego nie ma. Ekspozycja zawiera zapomniane szlagiery, ektoplazmę z seansów spirytystycznych, dźwięki tramwajów, dym papierosa z kawiarni Pod Pikadorem i fragment pierwszego tunelu metra.

Przewodniczką po widmach przedwojennych kabaretów, kawiarń i lunaparków będzie Krystyna Krahelska – poetka, która pozowała do rzeźby warszawskiej syrenki i zginęła w Powstaniu. Wskrzeszona w ramach programu „100 wskrzeszeń na stulecie Polski” artystka oprowadzi zwiedzających po mieście naznaczonym tragediami ludzi, którzy umieli się bawić i kochali życie. Przypomni zapomniane postaci, miejsca, uczucia i legendy miejskie: o błękitnym wieżowcu, zatopionym na dnie Wisły okręcie „Bajka”, czy powstańcu Wiesławie, który co roku przybywa do współczesnej Warszawy, by szukać posiłków.

Niewarszawa to muzyczny seans spirytystyczny, 13 piosenek-duchów, wśród nich tytułowa Niewarszawa, która od lat towarzyszy widzom Pożaru w burdelu w czasie wakacyjnej gorączki powstańczej nocy, przypominając o mieście, w którym wciąż trwa zabawa.

Realizatorzy:

Wykonanie – Lena Piękniewska-Bem
Scenariusz i reżyseria – Michał Walczak
Muzyka i aranże – Jacek Kita
Scenografia i wizualizacja – Karolina Fender Noińska jajkofilm.com

Niewarszawa
Premiera: 31 lipca, godz. 20.00
Kolejne spektakle: 1, 2, 3 sierpnia, godz. 20.00
Pożar w Burdelu, Teatr WARSawy

Komentarze wyłączone.