• 2018-07-23

John Grant powraca z czwartym albumem

John Grant powraca z nowym albumem Love Is Magic. Płyta ukaże się na rynku 12 października nakładem wytwórni Bella Union.

John Grant, „Love Is Magic” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

John Grant, „Love Is Magic” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Z czwartym solowym krążkiem artysta wciąż ewoluuje, tworząc najbardziej elektroniczne dzieło jakie do tej pory nagrał. Do pracy nad albumem zaprosił Bena Edwardsa z Wrangler oraz muzyków, z którymi pracował nad projektem Creep Show. Nowy materiał został wyprodukowany przez samego Granta oraz Bena Edwardsa i Paula Alexandra (basista Midlake).

Po rozpadzie jego pierwszego zespołu The Czars Grant porzucił muzykę na pięć lat. Powrócił z solowymi projektami. Jego ostatni krążek Grey Tickles, Black Pressure trafił na 5 miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku otrzymał nominację do prestiżowej nagrody BRIT Awards obok takich gwiazd jak Eminem czy Justin Timberlake.

Grant do współpracy nad swoimi projektami zapraszał takie artystki jak Sinead O’Connor czy Tracey Thorn. Śpiewał z Alison Goldfrapp czy Kylie Minogue. Współtworzył i użyczał swojego wokalu na płytach Hercules & Love Affair oraz Robbi’ego Williamsa. Na jesieni 2017 roku nagrał utwór Kindling z zespołem Elbow, a na wiosnę wyruszył z nimi w trasę.

John Grant, Love Is Magic
Premiera: 12 października 2018 roku
Wytwórnia: Bella Union

Komentarze wyłączone.