• 2018-07-21

W stronę nowego świata… Szalone Dni Muzyki 2018

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na kolejną edycję Szalonych Dni Muzyki. W tym roku koncerty odbędą się pod hasłem – W stronę nowego świata. „Skupiamy się na muzyce kompozytorów, którzy z przyczyn politycznych lub osobistych opuścili swój kraj w poszukiwaniu nowego świata, by żyć i tworzyć” – mówi René Martin, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu. W ciągu trzech dni na 55 koncertach wystąpi blisko 1000 artystów z całego świata.

Szalone Dni Muzyki 2018, „W stronę nowego świata” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szalone Dni Muzyki 2018, „W stronę nowego świata” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzieła polskich (i nie tylko) twórców zabrzmią w wykonaniu takich orkiestr jak Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa czy Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, ale również w oryginalnych reinterpretacjach młodych artystów – Adama Bałdycha i Piotra Orzechowskiego, znanego jako Pianohooligan. Ponadto na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej wystąpią skrzypaczka Alena Baeva, znakomity bas-baryton Tomasz Konieczny oraz uznane zespoły kameralne, jak Trio Owon czy Quatuor Hermès. W programach koncertów znajdą się utwory m.in. Fryderyka Chopina, Aleksandra Tansmana, Antonína Dvořáka i wielu innych twórców, których życiorysy naznaczone były przez emigrację.

Festiwalowy program obejmuje również szereg koncertów bezpłatnych, edukacyjnych, koncerty najlepszych szkolnych orkiestr symfonicznych z całego kraju i wiele innych atrakcji.

Szalone Dni Muzyki 2018, W stronę nowego świata
Od 28 do 30 września 2018 roku
Teatr Wielki – Opera Narodowa, Warszawa

Komentarze wyłączone.