• 2018-07-21

Nieposłuszne z Rachel Weisz i Rachel McAdams

3 sierpnia do kin wchodzi film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za Fantastyczną kobietę. Nieposłuszne z Rachel Weisz i Rachel McAdams w rolach głównych to przejmująca i pełna napięcia opowieść o zakazanej miłości.

„Nieposłuszne”, reż. Sebastián Lelio (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Nieposłuszne”, reż. Sebastián Lelio (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.

Choć Nieposłuszne to pierwszy anglojęzyczny film Sebastiána Lelio zrealizowany z gwiazdorską obsadą, to nagrodzony Oscarem  Chilijczyk ma już na koncie długą listę międzynarodowych wyróżnień (m.in. nagrodę w Locarno za Rok tygrysa i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki za Glorię).

Scenariusz Nieposłusznych powstał we współpracy z Rebeccą Lenkiewicz, scenarzystką nagrodzonej Oscarem Idy Pawła Pawlikowskiego, w rolach głównych zobaczymy zaś Rachel Weisz (laureatkę Oscara za Wiernego ogrodnika, znaną m.in. z filmów Lobster i Młodość) oraz Rachel McAdams (gwiazdę filmów Pamiętnik, Spotlight, a także serialu Detektyw).

Nieposłuszne, reż. Sebastiána Lelio
Premiera: 3 sierpnia 2018 roku
M2 Films

Komentarze wyłączone.