• 2018-07-21

alt-J prezentuje Reduxer

Zespół alt-J ogłosił premierę albumu Reduxer, kolekcję 11 reinterpretacji utworów pochodzących z nagrodzonego trzeciego krążka Relaxer. Płyta trafi do sprzedaży 28 września nakładem wytwórni Infectious Music.

alt-J, „Reduxer” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

alt-J, „Reduxer” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Za nowe aranżacje piosenek odpowiedzialni są fani, przyjaciele muzyków, w tym jedni z najbardziej wpływowych wykonawców hip hopu i producentów muzycznych. Na płycie usłyszymy wokale takich gwiazd jak nominowany do nagrody Grammy GoldLink, paryski raper Lomepal, Kontra K z Berlina, dubliński raper Rejjie Snow, Tuka z Australii, raper PJ Sin Suela z Puerto Rico oraz londyński Little Simz.

Pierwsze informacje o nowym projekcie alt-J pojawiły się wraz z gościnnym występem zespołu w kultowym amerykańskim programie The Late Show With Stephen Colbert. Muzykom na scenie towarzyszył znany raper Pusha T oraz Twin Shadow. Artyści wykonali nową wersję popularnego singla In Cold Blood.

To żaden sekret, że kochamy hip hop. Tego rodzaju muzyka zawsze nas inspirowała. Od zawsze marzyliśmy, aby nawiązać współpracę z artystami reprezentującymi ten gatunek muzyczny. Dzięki Reduxer spełniliśmy to marzenie. Bardzo jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego naszej pracy. To globalna płyta. W projekcie wzięli udział artyści i producenci z całego świata – mówi zespół.

alt-J, Reduxer
Premiera: 28 września 2018 roku
Infectious Music

Komentarze wyłączone.