• 2018-07-20

W Brzask – koncerty o wschodzie słońca

Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni w Warszawie zaprasza na cykl koncertów W Brzask – koncerty o wschodzie słońca. Tegoroczna edycja poświęcona jest różnym muzycznym i dźwiękowym aspektom ludzkiego głosu. Kolejne spotkanie 22 lipca. Wystąpią: Geo Wyeth, Nathan Gray, Y-L Hooi & Tarquin Manek i Alicja.

Zygmunt Waliszewski, „Loża II z autoportretem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zygmunt Waliszewski, „Loża II z autoportretem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Geo to artysta, poruszający się płynnie między dziedzinami muzyki, instalacji i performansu. Pochodzą z kreatywnych światówzakorzenionych w queerowej estetyce amerykańskiego DIY/punkowego performansu, improwizacji i poezji. W swoich występach często przemawiają głosami postaci wywodzących się z popkultury, kręgu rodziny, społeczności sąsiedzkiej bądź z ich własnej wyobraźni. Podczas koncertu W Brzask skoncentrują się przede wszystkim na swoich wczesnych utworach napisanych na keyboard, ich pierwszy instrument.

Nathan Gray jest artystą i muzykiem eksperymentatorem. Jego najnowsze prace przybierają postać wykładów, opowiadań i plotek na żywo. Błądząc pomiędzy naukową fantastyką a abstrakcyjną kompozycją, Nathan zaprasza publiczność do analizy różnego rodzaju ograniczeń: społecznych, politycznych lub naukowych oraz do wyobrażenia sobie sposobów na ich przekraczanie i rekonfigurację.

Y-L Hooi i Tarquin Manek są związani z londyńskim wydawnictwem muzycznym Blackest Ever Black, gdzie publikują projekty solowe i w duecie. W swoich występach na żywo wykorzystują instrumenty dęte, elektroniczne i wokal w celu szeroko zakrojonej eksploracji gatunku pop chamber dub, prezentowanego w niepewnej postawie lecz z intensywnym spojrzeniem.Alicja to duet powstały z pięknej przyjaźni i głębokiej miłości do muzyki z całego świata. Tworzą go Tomasz Alicja Kowalski oraz Kacper Alicja Rączkowski. Oboje zaprezentują piosenki z nadchodzącego debiutu Klucze, wraz z mixem narracyjnych i abstrakcyjnych historii i rytmów z ulubionych płyt Alicji.

W Brzask – koncerty o wschodzie słońca
22 lipca 2018 roku
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni

Komentarze wyłączone.