• 2018-07-20

Teatralnie na Festiwalu Warszawa Singera

Od 22 sierpnia, przed rozpoczęciem oficjalnej części Festiwalu Warszawa Singera organizatorzy zapraszają na jego część teatralną. Odbędą się spektakle zespołów z Izraela (Teatr Yiddishpiel oraz Teatr Nephesh) oraz najgłośniejsze przedstawienia warszawskiego Teatru Żydowskiego.

„Ida Kamińska”, fot. M. Hueckel (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ida Kamińska”, fot. M. Hueckel (źródło: materiały prasowe organizatora)

Głośny spektakl Hana’s suitcase (Walizka Hany) pokaże Teatr Nephesh z Izraela. W roku 2000 Centrum Holokaustu w Tokio w Japonii otrzymuje z Muzeum Auschwitz pustą walizkę podpisaną „Hana Brady”. Kim była i jaki był jej los? Oto wyjątkowa historia z czasów Holokaustu, który wykracza poza granice wyznaczone przez czasoprzestrzeń i uczy o tym, co zdarzyło się 70 lat temu, nadal pozostając ważna i uniwersalna. Walizka Hany to dla widza emocjonalna jazda bez trzymanki… Łzy i śmiech, współczucie i złość, wszystko to się przeplata.

Kolejny gość z Izraela, Teatr Yiddishpiel, pokaże spektakl muzyczny Bei Mir Bistu Shein oparty na historii The Barry Sisters, amerykańskich piosenkarek klezmerskich. Spektakl przeplatany jest ich największymi hitami. Drugi spektakl Teatru Yiddishpiel na Festiwal Singera – Only Fools Are Sad (Tylko głupcy się smucą) Dana Almagora to wielki hit w Izraelu i na Broadwayu. Historia ludzi, którzy wierzyli, że radość miłość i siła są w życiu najważniejsze. W rytmicznym, kolorowym języku teatru toczy się przedstawienie pełne humoru i poruszających scen, dzięki któremu widzowie poznają świat chasydów i współczesne państwo Izrael.

„Wiera Gran”, fot. Natalia Kabanov (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wiera Gran”, fot. Natalia Kabanov (źródło: materiały prasowe organizatora)

W warszawskiej Synagodze im. Nożyków dwukrotnie zobaczyć będzie można przedstawienie Chumesz Liderwg Icyka Mangera, w reżyserii Andreia Munteanu, z muzyką skomponowaną przez Dova Seltzera, jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów i dyrygentów na świecie. Spektakl Teatru Żydowskiego zatrzyma gości festiwalu w klimacie międzywojnia spektaklem Jak w przedwojennym kabarecie w reżyserii Gołdy Tencer. Spektakl pełen piosenek i humoru, scen z życia, porwie urokiem radości i entuzjazmu tamtego czasu.

Więcej informacji o repertuarze znajdziecie na stronie organizatora.

Teatralnie na Festiwalu Singera
Od 22 sierpnia do 2 września 2018 roku
Festiwal Warszawa Singera

Komentarze wyłączone.