Warsztaty Mood for Wood w Poznaniu

Kolejna edycja warsztatów Mood for Wood rozpocznie się 20 lipca w Poznaniu. Przez kolejne dziesięć dni studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji zaprojektują oraz samodzielnie wykonają meble miejskie dla wybranych lokalizacji w Poznaniu. Tematem tegorocznej edycji będą przestrzenie między blokami na poznańskich Ratajach. Organizatorami wydarzenia są: SARP Poznań oraz Kolektyw 1a.

Mood for Wood, wykład Aleksandra Oniszha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mood for Wood, wykład Aleksandra Oniszha(źródło: materiały prasowe organizatora)

Dotychczas odbyły się 4 edycje projektu w których uczestniczyło ponad 160 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całej Europy oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych lokalizacji w Poznaniu. Studencipracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt uczestnicy są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje. Podczas warsztatów podkreślana jest waga wymiany doświadczeń i pomysłów, studenci mają bliski kontakt z tutorami oraz przyszłymi użytkownikami swoich projektów, co znajduje odzwierciedlenie w efektach ich pracy. Wykonane przez nich meble stają się impulsem dla wielu działań i aktywności lokalnych społeczności i animatorów kultury.

Mood for Wood (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mood for Wood (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Mood for wood to nie tylko międzynarodowe warsztaty projektowe, ale także seria wydarzeń otwartych spacerów, projekcji filmowych oraz wykładów i prezentacji. W tym roku podczas warsztatów odbędą się: wykład Aleksandra Oniszha, który opowie o drewnie jako materiale projektowym oraz wykład oraz wykład doktora Michała Wiśniewskiego o architekturze osiedli mieszkaniowych z Wielkiej Płyty w Europie środkowo-wschodniej. W ramach wydarzeń towarzyszących odbędzie się także plenerowa projekcja filmu dokumentalnego BLOKI w reżyserii Konrada Królikowskiego.

Warsztaty Mood for Wood
Od 20 do 30 lipca 2018 roku
SARP Poznań, Kolektyw 1a

Komentarze wyłączone.