• 2018-07-19

Zgłoś się na Rezydencję podczas V4@Theatre NITRA 2018

Do 31 lipca przyjmowane są zgłoszenia na Rezydencję podczas V4@Theatre NITRA 2018, która odbędzie się w dniach od 28 września do 3 października 2018 roku w Nitrze na Słowacji. Rezydenci pracować będą pod kierunkiem wybitnego teoretyka i praktyka teatru prof. Patrice’a Pavisa oraz dr. Thomasa Irmera. W ramach rezydencji wybrani kandydaci otrzymają także możliwość bezpłatnego udziału we wszystkich wydarzeniach festiwalowych, zakwaterowanie (i wyżywienie) oraz zwrot kosztów podróży.

Rezydencję podczas V4@Theatre NITRA 2018 (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Rezydencję podczas V4@Theatre NITRA 2018 (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Rezydencja na V4@Theatre NITRA 2018 to kreatywne spotkanie młodych (do 35. roku życia) krytyków teatralnych z Czech, Węgier, Polski, Słowacji, Ukrainy, Mołdawii, Białorusi Rumunii i Sebii. Program Rezydencji organizowany jest przez Stowarzyszenie Divadelná Nitra wspólnie z partnerami: Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Trafó – Centrum Sztuki Współczesnej z Węgier, Instytutem Sztuki i Teatru z Czech, Instytutem Teatralnym w Bratysławie, East European Performing Arts Platform (EEPAP), Centrum Sztuk Wizualnych i Performatywnych ART CORPORATION z Białorusi oraz Centrum Projektów Kulturalnych AZART.

Uczestnicy zapoznają się ze wszystkimi wydarzeniami prezentowanymi w ramach programu tegorocznego festiwalu. Ich zadaniem będzie przygotowanie i przedstawienie prezentacji na temat obecnej sytuacji sceny sztuk performatywnych w krajach, które reprezentują, opublikowanie artykułu/recenzji dotyczących poszczególnych performance’ów oraz programu Divadelná Nitra lubprzygotowanie wywiadów z artystami biorącymi udział w festiwalu. Wybrani kandydaci wezmą również udział w publicznych spotkaniach i dyskusjach z wybranymi artystami. Rezydenci będą pracować pod kierunkiem Patrice’a Pavis’a i Thomasa Irmera, omawiając i analizując obejrzane wydarzenia.

W celu zgłoszenia kandydatury z Polski należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny załączony poniżej oraz opis doświadczenia zawodowego (biogram) w języku angielskim na adres edyta.zielnik@instytut-teatralny.pl. Aplikacje przyjmowane są do 31 lipca 2018.

Rezydencja podczas V4@Theatre NITRA 2018
Od 28 września do 3 października 2018 roku
Zgłoszenia: do 31 lipca 2018 roku
Nitra

Komentarze wyłączone.