Michael Bierut – Raz mnie widzisz, raz nie widzisz i inne eseje o dizajnie

Wydawnictwo Karakter opublikuje 13 sierpnia książkę Michaela Bieruta pt. Raz mnie widzisz, raz nie widzisz i inne eseje o dizajnie.

Michael Bierut, „Raz mnie widzisz, raz nie widzisz i inne eseje o dizajnie” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Michael Bierut, „Raz mnie widzisz, raz nie widzisz i inne eseje o dizajnie” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Któż mógłby być lepszym przewodnikiem po świecie współczesnego projektowania graficznego, dizajnu i reklamy, jeśli nie jeden z najważniejszych współczesnych projektantów, były przewodniczący AIGA (American Institute of Graphic Arts), partner w największej na świecie niezależnej agencji projektowej Pentagram i uczeń legendarnego Massima Vignellego? Bierut z dowcipem, energią i niespożytą dociekliwością w ponad pięćdziesięciu barwnych esejach przygląda się projektowaniu graficznemu, które w ciągu ostatnich dekad ze specjalistycznej dziedziny przeobraziło się w fenomen, o którym każdy ma swoje zdanie (kiedy ostatnio krytykowaliście zmianę jakiegoś logo?).

Od opowieści o pierwowzorach postaci serialu Mad Men, przez fascynującą relację z pracy przy kampanii prezydenckiej Hillary Clinton, po nauki, jakie na temat projektowania autor wyciągnął z serialu Rodzina Soprano – głos Bieruta jest zaskakujący, błyskotliwy, wnikliwy.

Michael Bierut, Raz mnie widzisz, raz nie widzisz i inne eseje o dizajnie
Premiera: 13 sierpnia 2018 roku
Wydawnictwo Karakter

Komentarze wyłączone.