• 2018-07-19

Karawana pełna sztuki. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji

Mazowiecki Instytut Kultury po raz kolejny zaprasza na Karawanę. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Tegoroczna edycja odbędzie się miedzy 4 a 26 sierpnia. Festiwal ma zachęcić mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. W programie spektakle teatralne, gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

Teatr Akt, „Śmietnik”, fot. Małgorzata-Galeńska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatr Akt, „Śmietnik”, fot. Małgorzata-Galeńska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każdy dzień festiwalu rozpoczyna się w godzinach popołudniowych spektaklem teatru profesjonalnego – dla dzieci, drugi to przedstawienie dla widzów dorosłych. Oba przedstawienia odbywają się w plenerze. Mają one charakter uliczny – obok walorówartystyczny zapewniają świetną zabawę i rozrywkę widzom, włączając ich często w swoje działania i zachęcając do aktywnego udziału. Czas między spektaklami wypełnią pomysłowe, barwne, rodzinne animacje prowadzone przez doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Dzieci, młodzież i rodzice będą inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Uczestnicy wezmą udział w przygotowaniu m.in. scenek dramowych, żywych obrazów, kukiełek, strojów, scenografii a następnie zaprezentują je na scenie lub w plenerze. Dla małych twórczych zespołów przewidziane są drobne upominki.

Teatr Akt, „Płonące laski”, fot. Małgorzata Galeńska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatr Akt, „Płonące laski”, fot. Małgorzata Galeńska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wędrujący Festiwal Sztuki jest również okazją do prezentacji lokalnych osiągnięć artystycznych. Celem programu jest organizowanie czasu wolnego lokalnych społeczności oraz ich integracja wokół atrakcyjnych działań kulturalnych – plastyczny i parateatralnych, które wyzwalają wyobraźnię, kreatywność i mogą stać się inspiracją do samodzielnej pracy
twórczej w przyszłości.

Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji
Od 4 do 26 sierpnia 2018 roku
Mazowiecki Instytut Kultury

Komentarze wyłączone.