• 2018-07-18

Festiwal Wisłoujście

Morze, Wisła, stara zabytkowa Twierdza, tajemniczy las, zamknięta wyspa – tak w kilku słowach można opisać najnowszy projekt Wisłoujście, który odbędzie się 25 sierpnia w Gdańsku.

Wisłoujście (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Wisłoujście (źródło: materiały prasowe organizatora)

Smolna i Sfinks700 przy wsparciu największych polskich klubów z muzyką elektroniczną – krakowskiego Prozaka, poznańskiej Tamy, czy wrocławskiej Pralni łączą siły i przygotowują zupełnie nowy muzyczny projekt w zabytkowej Twierdzy Wisłoujście.

Monumentalna fortyfikacja, przez lata pełniąca funkcje bastionu i latarni morskiej stanie się miejscem pełnym muzyki, tańca i wolności. Na terenie imprezy zostaną wydzielone trzy sceny — na dziedzińcu Twierdzy, w lesie oraz w podziemiach bastionu.

Organizatorzy mają ambitne założenia organizacji festiwalu zrzeszającego polską scenę elektroniczną – przewaga polskich artystów w line-upie, lokalni promotorzy i ciekawi artyści opiekujący się oprawą wizualną imprezy.

Wisłoujście to przede wszystkim dzienna impreza – główny ciężar wydarzenia zostaje przesunięty na środek dnia. Impreza startuje w południe, a główna scena zamyka się przed godz. 3.00. Organizatorzy, oprócz muzyki, kładą duży nacisk na wizualny aspekt wydarzenia. Na miejscu możecie spodziewać się dekoracji i scenografii wpisanych w architekturę Twierdzy. Na teren festiwalu zostanie zaadoptowana cała wewnętrzna i zewnętrzna część wyspy.

Ze względu na zabytkowy profil lokacji oraz bezpieczeństwo uczestników liczba biletów jest mocno ograniczona. Impreza będzie odbywać się cyklicznie co roku, a pierwszeństwo w nabyciu biletów na następną edycję mieli goście poprzedniej.

Festiwal Wisłoujście
Od 25 do 26 sierpnia 2018 roku
Gdańsk, Twierdza Wisłoujście
Organizator: Follow The Step

Komentarze wyłączone.