Współczesna ceramika użytkowa. Trendy

Ceramika przechodzi renesans. Dzieje się tak za sprawą powrotu do rzemiosła, zainteresowania pracą ręczną, unikalnymi obiektami. Zmienia się użytkownik, który coraz częściej chce poznać autora, sposób jego pracy, techniki wytwarzania oraz materiał, z jakiego wykonany jest dany przedmiot.

„Współczesna ceramika użytkowa. Trendy”, School of Form, fot. M. Łempicka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Współczesna ceramika użytkowa. Trendy”, School of Form, fot. M. Łempicka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Arkadiusz Szwed, szef studia ceramicznego w School of Form, projektant i współtwórca kolektywu Waterlove, podczas wykładu Współczesna ceramika użytkowa. Trendy pokaże współczesne zastosowania coraz bardziej popularnej obecnie ceramiki, odwołując się do nurtu wabi-sabi. Zaprezentuje również zastosowania ceramiki w nowoczesnych technologiach. Opowie o własnych doświadczeniach związanych z prowadzeniem studia ceramicznego. Wykład poprzedzi oprowadzanie kuratorskie po wystawie Superbohater, prezentującej 17 projektów ceramicznych studentów II roku specjalności domestic design w School of Form. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć sobie kawałek ceramiki do domu, otrzymując na pamiątkę ceramiczną broszkę.

Arkadiusz Szwed – projektant, technolog ceramiczny, specjalista w zakresie form przemysłowych. Ukończył malarstwo na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przez wiele lat był asystentem Marka Cecuły. Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności projektowe zdobył w Modus Design, Design Centrum Kielce oraz w fabryce porcelany Ćmielów. W School of Form Arkadiusz Szwed jest kierownikiem pracowni ceramicznej i wykładowcą na specjalności domestic design. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem projektu Waterlove. Autor The Human Trace w projekcie Ludzie z Fabryki Porcelany.

Współczesna ceramika użytkowa. Trendy
31 lipca 2018 roku, godz. 20.00
hol budynku Bałtyk, ul. Roosevelta 22
Poznań

Komentarze wyłączone.