Agnieszka Rożnowska i Paweł Jasiewicz – Spotkania

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zaprasza od 19 lipca na wystawę prac Agnieszki Rożnowskiej i Pawła Jasiewicza zatytułowaną Spotkania.

Agnieszka Rożnowska i Paweł Jasiewicz, „Spotkania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agnieszka Rożnowska i Paweł Jasiewicz, „Spotkania” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa prezentuje dokonania dwóch niezależnych artystów – graficzki Agnieszki Rożnowskiej i designera Pawła Jasiewicza. Oboje są zarówno twórcami, jak i dydaktykami związanymi z warszawską Akademią Sztuk Pięknych, dlatego ich SPOTKANIE z Japonią miało niezwykle głęboki charakter. Interesowały ich nie tylko aspekty wizualne, ale też procesy twórcze i sposoby przygotowania materiałów czy ich obróbki.

Oboje zetknęli się z wyrafinowaną i bogatą kulturą, oboje odnaleźli w niej rozwinięcie swoich zainteresowań i tematów przewijających się przez ich twórczość, oboje podczas pobytu stworzyli szereg dzieł i ich koncepcji, które zebrane zostały na wystawie w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Miejsce to wydało się najlepszym z możliwych – założyciel Feliks Jasieński, podobnie jak Rożnowska i Jasiewicz, uległ czarowi i fascynacji tą samą kulturą i sztuką.

Agnieszka Rożnowska i Paweł Jasiewicz, Spotkania
Od 19 lipca do 19 sierpnia 2018 roku
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Komentarze wyłączone.