Ruszył nabór do Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych

Wykłady inspiracyjne, możliwość tworzenia autorskich koncepcji scenariuszy gier komputerowych pod okiem ekspertów z branży oraz wizyty w studiach gier – to oferta drugiej, bezpłatnej edycji projektu Write the Game, czyli Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych, która odbędzie się w dniach od 12 do 21 sierpnia w Willi Decjusza.

Szkoła Letnia Scenariuszy Gier Komputerowych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szkoła Letnia Scenariuszy Gier Komputerowych (źródło: materiały prasowe organizatora)

Write the Game to projekt adresowany do pisarzy, scenarzystów, copywriterów i wszystkich tych osób, które są zainteresowane tworzeniem scenariuszy do gier komputerowych. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, ekspertami prowadzącymi warsztaty będą znani scenariopisarze ze studiów gier Reality Pump Studios i CD PROJEKT RED, a wykłady inspiracyjne wygłoszą praktycy reprezentujący branże kreatywne.

Bezpłatna Szkoła Letnia startuje 12 sierpnia i potrwa 10 dni, podczas których uczestnicy będą mogli skorzystać z 8 godzin wykładów, 24 godzin warsztatów, 22 godzin mentoringu i pracy własnej oraz wizyt studyjnych w czterech krakowskich studiach gier, m.in. Reality Pump Studios i CD PROJEKT S.A. Organizator zapewnia także bezpłatne zakwaterowanie wraz z wyżywieniem na czas trwania Szkoły Letniej.

Jak ubiegać się o miejsce na Szkole?

Zgłoszenia indywidualne w języku polskim powinny zawierać: list motywacyjny (maksymalnie 600 wyrazów); próbkę literacką w postaci opisu questa (przygody) z wymyślonej gry RPG oraz fragmentu dialogu między postaciami. Szczegóły naboru dostępne są na stronie organizatora.

Nabór do Szkoły Letniej Scenariuszy Gier Komputerowych
Zgłoszenia do 25 lipca 2018 roku

Komentarze wyłączone.