• 2018-07-18

Kultura Dostępna w Teatrze Wybrzeże w Sopocie

Teatr Wybrzeże w Sopocie zaprasza 21 lipca na spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy Randka z Feministą, prezentowany w ramach programu Kultura Dostępna. Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębią tematy podejmowane przez twórców przedstawienia.

„Randka z Feministą”, Kultura Dostępna, Teatr Wybrzeże w Sopocie (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Randka z Feministą”, Kultura Dostępna, Teatr Wybrzeże w Sopocie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czy randka oznacza to samo, kiedy ma się dwadzieścia, czterdzieści czy sześćdziesiąt lat? Miłość ma wiele twarzy i potrzebują jej wszyscy, bez względu na wiek. Potrafi łączyć przeciwieństwa, działać wbrew logice czy zdrowemu rozsądkowi i doprowadzać do łez. W ramach improwizowanych scen rozważymy najróżniejsze randkowe sytuacje, a także zastanowimy się, na czym polega siła międzyludzkiego przyciągania. Warsztat poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas trwania wynosi około dwóch godzin. Warsztat przystosowany dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących i niedosłyszących.

Kultura Dostępna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kultura Dostępna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem programu dotacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. W ramach programu można się ubiegać o dofinansowanie projektów skoncentrowanych na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury. Odbiorcami dofinansowanych zadań mają być przedstawiciele różnych grup m.in: dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które m.in. z powodu barier kulturowych i prawnych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

W ramach programu Teatr Wybrzeże realizuje projekt Rozsmakuj się w teatrze – cykl pokazów 5 spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Prezentacjom spektakli towarzyszą warsztaty. Projekt będzie realizowany do grudnia 2018 roku.

Randka z Feministą, reż. Michał Derlatka
Program Kultura Dostępna
21 lipca 2018 roku, godz. 19.00
Teatr Wybrzeże w Sopocie

Komentarze wyłączone.