• 2018-07-17

Profesor Hanna Ulatowska – Życie poświęciłam badaniu wojennych wspomnień.

Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie zaprasza na spotkanie z profesor Hanną Ulatowską – byłym więźniem obozów Dulag 121 i Auschwitz, specjalistą od neurolingwistyki i badaczem przeżyć osób, które jako dzieci bądź dorośli przeszli przez obóz koncentracyjny Auschwitz. Spotkanie odbędzie się w siedzibie muzeum w sobotę 21 lipca.

„Życie poświęciłam badaniu wojennych wspomnień”, spotkanie z prof. Hanną Ulatowską (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Życie poświęciłam badaniu wojennych wspomnień”, spotkanie z prof. Hanną Ulatowską (źródło: materiały prasowe organizatora)

Profesor Hanna Ulatowska, goszcząca obecnie w Polce, opowie o swoich wojennych przeżyciach – o wojennych latach, które jako dziecko przeżyła w Warszawie, Powstaniu Warszawskim, wypędzeniu do obozu Dulag 121, wywiezieniu do Auschwitz i ucieczce razem z rodziną z obozu. Obok osobistych wspomnień prof. Ulatowska przedstawi także wyniki swoich neurolingwistycznych badań.

Hanna Ulatowska jest profesorem neurolingwistyki na University of Texas w Dallas. Jej badania dotyczą afazji, demencji oraz procesu starzenia w stopniu zaawansowanym, a także pamięci zbiorowej, autobiograficznej i emocjonalnej – zwłaszcza u osób z traumą wojenną. Jest honorowym członkiem Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego. Otrzymała Nagrodę Copernicus 2010 i została wyróżniona tytułem Champion of Diversity przez Biuro Różnorodności i Zaangażowania Społecznego University of Texas.

Życie poświęciłam badaniu wojennych wspomnień. Spotkanie z prof. Hanną Ulatowską
21 lipca 2018 roku, godz. 17.00
Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie

Komentarze wyłączone.