Kolejny market rośnie w oczach w miejscu, gdzie jeszcze nie tak dawno stał on. Jeszcze przed dwa tygodnie można go oglądać w galerii SDK Tęcza Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Oskard.

„ZEG THE END”, fot. M. Borucka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„ZEG THE END”, fot. T. Jodłowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zakład Elektroniki Górniczej i jego rozbiórkę wciąż można zobaczyć na fotografiach Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego dzięki staraniom Magdaleny Boruckiej, pomysłodawczyni tematu wystawy.
Podczas wernisażu wystawy ZEG THE END w nowo wyremontowanej galerii Tęczy zebrali się pasjonaci fotografii, lokalnej historii, nie zabrakło byłych pracowników ZEGu. Wystawa obejmuje 26 prac autorstwa siedmiu członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego: Magdaleny Boruckiej, Tomasza Czardybona, Tomasza Jodłowskiego, Fryderyka Parwickiego, Artura Szlesingera, Lidii Sznepki i Magdaleny Tekli.

„ZEG THE END”, fot. M. Borucka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„ZEG THE END”, fot. M. Borucka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Z mapy zniknął charakterystyczny budynek Tychów, ale jego historia została zachowana w monografii z 2007 roku, a teraz także zatrzymały ją fotografie współczesnych. Rozbiórka budynku stała się pretekstem do powstania nieoczywistych ujęć. ZEG lata świetności niestety miał już dawno za sobą. Postaraliśmy się, by u schyłku jego istnienia zatrzymać go w kadrze. Przedstawione przez nas zdjęcia nie napawają optymizmem, ale dokumentują zmieniający się świat.
„Tychy są dynamicznie rozwijającym się miastem, jednak ważne jest, byśmy nie tylko patrzyli w przyszłość, ale także pamiętali o tym, co minione” - podkreśla Magdalena Borucka, wiceprezes Towarzystwa i pomysłodawczyni tematu wystawy.

ZEG THE END
Od 10 maja do 31 lipca 2018 roku
Dom Kultury Tęcza
Tychy

Komentarze wyłączone.