• 2018-07-17

Ulica Mistrzów Teatru Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna zaprasza na kolejną akcję w ramach projektu Ulica Mistrzów  – Ulica im. Stanisława Wyspiańskiego. Dzięki akcji artystycznej bezimienny ciąg komunikacyjny między blokami na Zamenhofa i Opata Hackiego stanie się na moment sceną, a jednocześnie polem do spotkania ze sztuką żywego słowa. ,,Utwardzimy drogę prozą, poezją wypełnimy koleiny, a dialogiem scementujemy sąsiedzkie więzi.” 22 lipca droga zostanie nazwana na cześć Stanisława Wyspiańskiego, a Wy obejrzycie wybrane sceny ze słynnego Wesela jego autorstwa.

Ulica Mistrzów, Teatr Gdynia Główna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ulica Mistrzów, Teatr Gdynia Główna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ulica Mistrzów to projekt zainspirowany topografią obszaru rewitalizowanego położonego pomiędzy ulicami Zamenhofa i Opata Hackiego w Gdyni oraz planowanymi i wdrażanymi zmianami przestrzennymi i społecznymi w tym rejonie. Projekt ma na celu integrację mieszkańców osiedla, docieranie do nowych odbiorców sztuki oraz umożliwienie korzystania społeczności lokalnej w wysokiej jakości ofercie kulturalnej bezpłatnie, w miejscu swojego zamieszkania.

Ulica Mistrzów, fot. Marzena Chojnowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ulica Mistrzów, fot. Marzena Chojnowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Założenia te będą realizowane poprzez nowatorskie teatralne akcje uliczne, podczas których bezimienny ciąg komunikacyjny pomiędzy blokami zmieni się w ulicęMistrzów – raz w ulicę Antoniego Czechowa, kolejny raz w ulicę Stanisława Wyspiańskiego oraz następnie w ulicę Ryszarda Kapuścińskiego, na której aktorzy odgrywać będą fragmenty utworów wymienionych Mistrzów literatury. Na otwartej, nieteatralnej przestrzeni i w podwórkach przed blokami, akcje te będą mogły być oglądane zarówno z zaaranżowanej widowni, jak i z pobliskich okien.

Ulica im. Stanisława Wyspiańskiego, w ramach projektu Ulica Mistrzów
22 lipca 2018 roku, godz. 18.00
Teatr Gdynia Główna

Komentarze wyłączone.