Superbohater w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy Superbohater, która gościć będzie w holu budynku Bałtyk w Poznaniu w dniach 18 lipca do 1 sierpnia 2018 roku.Superbohater to jedna z dwóch wystaw, które organizatorzy planują pokazać w lipcu i sierpniu w budynku Bałtyk. Obu prezentacjom towarzyszyć będzie oprowadzanie kuratorskie oraz wykłady ekspertów School of Form.

„ALTAR”, Zhyldyz Kozhairova , School of Form (źródło: materiały prasowe organizatora)

„ALTAR”, Zhyldyz Kozhairova , School of Form (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Superbohater, której kuratorem jest szef studia ceramicznego School of Form Arkadiusz Szwed, to prezentacja efektów półrocznych zajęć na drugim roku specjalności domestic design. To zachęta do kreatywności i eksperymentu z porcelaną. Zadaniem studentów było zaprojektowanie i wykonanie zestawu naczyń ceramicznych. Zajęcia służyły oswajaniu się ze skomplikowanym procesem obróbki porcelany – materiału, który sam jest bardzo wymagający, kapryśny, do pewnego stopnia nieprzewidywalny. Były bodźcem do refleksji na temat pracy przy użyciu rąk i fizycznego wysiłku, którego efektem są obiekty unikalne.

Punktem startu w procesie projektowym był wybór superbohatera, postaci fikcyjnej, lub jak najbardziej realnej – zbadanie jej cech fizycznych, atrybutów, cech charakteru, a następnie przeniesienie efektów researchu na pracę projektową. W rezultacie podczas wystawy budynku Bałtyk pokażemy kilkanaście projektów ceramicznych, w których superbohater był inspiracją i punktem odniesienia.
Organizator: School of Form (katedra projektowania Uniwersytetu SWPS), Przystań Sztuki
Prowadzący projekt:Arkadiusz Szwed, dr Anita Basińska (socjologia), dr Dawid Wiener (psychologia)

Superbohater
Od 18 lipca do 1 sierpnia 2018 roku
Kurator: Arkadiusz Szwed
Bałtyk, ul. Roosevelta 22
Poznań

Komentarze wyłączone.