Premiera katalogu „Toksyczny lizak”

19 lipca w Galerii Miejskiej we Wrocławiu zaprezentowany zostanie katalog indywidualnej wystawy malarstwa, grafiki i ceramiki Małgorzaty ET BER Warlikowskiej Toksyczny lizak. Wydawnictwo jest znaczącym uzupełnieniem ekspozycji, ponieważ zawiera teksty krytyczne autorstwa kuratora wystawy Mirosława Jasińskiego i historyka sztuki Katarzyny Zahorskiej.

Katalog wystawy „Toksyczny lizak” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katalog wystawy „Toksyczny lizak” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak artystka tłumaczyła w tekście Wszyscy jesteśmy biedni Katarzynie Zahorskiej, skąd idea jej prac? „Bawię się znaczeniami. Ładne rzeczy robię w brzydki sposób, a brzydkie rzeczy przedstawiam jako luksus, prima sort itd. Lubię zachwiać tym równym podziałem, zwłaszcza, że on tak naprawdę nie istnieje”.

Co ciekawe, zdjęcia do katalogu są dokumentacją już funkcjonującej w przestrzeniach Galerii Miejskiej ekspozycji. Zdecydowano się na ten zabieg ze względu na prezentacje dużej ilość prac, które powstały z myślą o gotyckich piwnicach Galerii Miejskiej (instalacje site-specific).

Opracowanie graficzne katalogu zrealizowała Marta Kubiak (Cosmic Goat).

Podczas premiery katalogu odbędzie się akcja artystyczna Małgorzaty ET BER Warlikowskiej. Artystka zaangażuje w nią widzów, którzy aktywnie będą uczestniczyć w tworzeniu kolejnego dzieła na ekspozycję.

Wystawę Toksyczny lizak można oglądać w Galerii Miejskiej we Wrocławiu do 18 sierpnia.

Premiera katalogu Toksyczny lizak
Małgorzata ET BER Warlikowska
Premiera 19 lipca 2018 roku, godz. 18.00
Galeria Miejska we Wrocławiu

Komentarze wyłączone.