Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Konkurs 3D Dziedzictwo dla dizajnu, Międzynarodowe Centrum Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu”, Międzynarodowe Centrum Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Założeniem konkursu jest zaprojektowanie oryginalnego przedmiotu użytkowego stanowiącego interpretację wybranego dzieła lub dzieł, które znajdują się w zdigitalizowanych zbiorach polskich muzeów oraz innych instytucji kultury. Przedmiot ma zamykać się w wymiarach 50x50x50 cm i nie przekraczać wagi 1 kilograma. Może zostać wykonany z dowolnych materiałów. Projekt powinien reprezentować wysoki poziom artystyczny, merytoryczny i mieć wysoki potencjał wdrożeniowy. Cenne jest niekonwencjonalne i oryginalne potraktowanie tematu.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości: 5 000 zł (I miejsce), 3 000 zł (II miejsce), 2 000 zł (III miejsce). Nadesłane projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy odbędą się 17 listopada 2018 w MCK w Krakowie.

Projekty oceni jury w składzie: Czesława Frejlich – projektantka wzornictwa przemysłowego i wykładowczyni krakowskiej i warszawskiej ASP, Michał Piernikowski – dyrektor Łódź Design Festival, Monika Rydygier – historyczka sztuki i kuratorka wystaw w MCK, Lubomira Trojan – etnolożka i antropolożka kultury związana z Zamkiem Cieszyn, Alfred Marek – projektant architektury i wykładowca Krakowskich Szkół Artystycznych.
Nabór prac trwa do 31 października 2018 roku.

Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu, Międzynarodowe Centrum Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu”, Międzynarodowe Centrum Kultury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Unia Europejska ogłosiła rok 2018 Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. W całej Europie odbywają się z tej okazji tysiące wydarzeń. Celem ERDK 2018 jest podkreślanie roli, jaką odgrywa dziedzictwo w rozwoju Europy, a także wzmocnienie współpracy na rzecz jego ochrony, ponownego wykorzystania i promocji. Polskim koordynatorem obchodów ERDK 2018 jest Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, które organizuje Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu.
Konkurs 3D – Dziedzictwo dla dizajnu
Nabór prac: do 31 października 2018 roku
Międzynarodowe Centrum Kultury
Kraków

Komentarze wyłączone.